سایت پسماندهای صنعتی جنوب‌شرق کشور در استان کرمان احداث می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از احداث سایت پسماندهای صنعتی جنوب‌شرق کشور در استان کرمان خبر داد و گفت: محیط زیست هرگز مخالف توسعه نیست.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان، مرجان شاکری صبح امروز در دیدار شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست کشور با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با بیان اینکه اهداف محیط زیست حفاظت از سلامت عمومی مردم است اظهار داشت: صندوق ملی محیط زیست ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف محیط زیست در کشور است.

وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست در راستای کمک به تحقق اهداف زیست محیطی و حل مشکلات این حوزه تشکیل شده است گفت: کارهای خوبی در استان کرمان در سال گذشته برای جلب مشارکت‌های صندوق ملی محیط زیست انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با عنوان اینکه در استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد تا از این صندوق استفاده کنیم افزود: سال گذشته ساختمانی در شهرستان منوجان برای استفاده محیط زیست خریداری شد که از ظرفیت صندوق ملی محیط زیست استفاده شده است.

وی با بیان اینکه امسال مقرر شد تا از محل آلایندگی صنایع درصدی به حساب صندوق ملی محیط زیست کشور و در راستای اهداف زیست محیطی واریز شود گفت: می‌توان از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال استان بهره‌گیری کنیم که یک ظرفیت قانونی است.

شاکری با اشاره به امضای تفاهم‌نامه احداث سایت پسماندهای صنعتی جنوب‌شرق کشور در کرمان گفت: محل پیشنهادی در کریدور سه استان کرمان، هرمزگان و فارس است.

وی با عنوان اینکه با اجرای این طرح، محیط زیست نیز سهم اندکی در اشتغال‌زایی استان دارد افزود: محیط زیست هرگز مخالف توسعه نیست و سعی می‌کنیم به توسعه استان کمک کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه شعار امسال هفته محیط زیست "جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران"  است گفت: هدف ما این است که به جهش تولید کمک کرده و از همه ظرفیت‌های قانونی در این راستا استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه نخستین مرکز آموزش محیط‌بانی جنوب‌شرق کشور در استان کرمان احداث می‌شود افزود: زمین این مرکز در محور گردشگری هفت باغ علوی در نظر گرفته شده که امروز واگذار می‌شود.

48

کد خبر 1397632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =