اعتبارنامه دلخوش و صالحی تایید شد /هیچ نماینده ای معترض نشد

فارس نوشت: سخنگوی شعبه ۱۰ گزارش تأیید اعتبارنامه کاظم دلخوش منتخب صومعه‌سرا را در صحن علنی امروز مجلس قرائت کرد و سپس چون معترضی به این اعتبارنامه وجود نداشت قالیباف تأییدیه اعتبارنامه دلخوش را اعلام کرد.

 کمال علیپور خنک‌داری سخنگوی شعبه ۱۰ در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) گزارش این شعبه درباره اعتبارنامه کاظم دلخوش منتخب صومعه‌سرا را قرائت کرد.

وی افزود: روح‌الله نجابت و علیرضا زاکانی معترضین به اعتبارنامه کاظم دلخوش منتخب صومعه‌سرا بودند اما با بررسی این شعبه و با مذاکرات شفاهی با شورای نگهبان و با اکثریت آرا اعتبارنامه کاظم دلخوش در این شعبه به تأیید رسید.

پس از قرائت گزارش اعتبارنامه منتخب صومعه‌سرا توسط شعبه ۱۰، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس اظهار داشت: در رابطه با اعتبارنامه‌های معترضین که به شعبه ارجاع شده است، رسیدگی لازم در شعبه صورت گرفت و در نهایت به تأیید آن شعبه رسیده است و بر همین اساس آئین‌نامه داخلی مجلس اعتبارنامه‌های پیش از این در صحن قرائت شده و به اتفاق  آرا چون معترضی نبود به صورت اجماعی مورد تأیید قرار گرفت.

وی گفت: ‌اگر نمایندگانی به اعتبارنامه آقای دلخوش معترض هستند اظهارات خود را بیان کنند تا در نهایت ما آن را به تأیید بگذاریم.

چون معترضی نسبت به منتخب صومعه‌سرا وجود نداشت قالیباف رئیس مجلس درباره اعتبارنامه دلخوش گفت: این اعتبارنامه به تأیید مجلس شورای اسلامی رسید.

اعتبارنامه حسین محمدصالحی دارانی تأیید شد

همچنین تسنیم نوشت:

اعتبارنامه منتخب مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت شهر، مورد تأیید قرار گرفت.

علیپور خنکداری سخنگوی شعبه 10 بررسی اعتبار نامه نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، 21خرداد) قوه مقننه جوابیه شعبه دهم مجلس شورای اسلامی در رابطه با اعتراض زهره الهیان نسبت به حسین محمد صالحی دارانی منتخب حوزه فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت را به شرح زیر قرائت کرد:

بسمه تعالی

هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی

با بازگشت به نامه شماره 12449/12 مورخ 19/3/99 ملزم به جوابیه مکتوب شورای نگهبان در خصوص اعتبارنامه حسین محمدصالحی دارانی از حوزه انتخابیهفریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت مورد اعتراض زهره الهیان قرار گرفته بود در جلسات متعدد با استناد به مذاکرات قبلی شفاهی با شورای نگهبان و همچنین بررسی یک مورد از موارد اعتراضی که طی مکتوبه‌ای واصله از شورای نگهبان مورد رسیدگی آن شورا قرار نگرفته بود موضوع در شعبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعتبارنامه حسین محمد صالحی دارانی با اکثریت آراء تأیید گردید.

رئیس شعبه دهم

غلامرضا تاجگردون

۲۷۲۱۵

کد خبر 1397800

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =