اعتراف صریح بایدن به وجود نژادپرستی سیستماتیک در اجرای قانون آمریکا

ایسنا نوشت: معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا تاکید کرد، نژادپرستی سیستماتیک "به طور کلی" وجود دارد که شامل پلیس هم می‌شود.

جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر در بخش دیگری از مصاحبه خود با سی‌بی‌اس درباره اینکه آیا نژادپرستی سیستماتیک در اجرای قانون وجود دارد، گفت: قطعا.

بایدن در این مصاحبه که به طور کامل شامگاه سه‌شنبه منتشر شد، تاکید کرد: این فقط در اجرای قانون نیست، بلکه به طور کلی در همه جا وجود دارد. در بخش مسکن، آموزش و در هر آنچه انجام می‌دهیم. این واقعیت است. این حقیقت است. این جدی است.

او افزود: ببینید، همه افسران اجرای قانون نژادپرست نیستند. تعدادی پلیس خیلی خیلی خوب آن بیرون هست. اما روشی که اکنون دارد و کار می‌کند، نمونه‌های بسیاری از آن دیده‌ایم.   

بایدن همچنین با رد تاثیرگذاری اعتراضات اخیر در آمریکا روی انتخاب نهایی او برای معاونت ریاست جمهوری گفت: این اعتراضات تمرکز و فوریت بیشتری را روی لزوم انتخاب شخصی گذاشت که کاملا با آنچه من هستم، مشابه باشد.   

این سیاستمدار دموکرات افزود: تنها چیزی که من یاد گرفته‌ام، به عنوان تنها چیزی که من یک مقدار عادلانه درباره آن می‌دانم معاونت ریاست جمهوری است. این بسیار مهم است که هر شخصی که به عنوان معاون رئیس جمهوری انتخاب می‌کنید، از نظر فلسفه دولت خودتان با شما موافق باشد و در مورد چیزهای سیستماتیکی که می‌خواهید تغییر دهید با شما موافق باشد.

بایدن گفت که انتخاب نهایی او باید فردی باشد که "اصلا از سوی رئیس‌جمهوری ارعاب نشود، اصلا از راه رفتن در کاخ سفید نترسد و آماده باشد تا نظر صیقل‌نخورده خود را بدهد و اگر اختلافی وجود دارد بتواند خصوصی با رئیس‌جمهوری درباره آن بحث کند. من فردی قوی می‌خواهم."

2323

کد خبر 1397823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =