از کسب و کارهای اینترنتی در قزوین حمایت می‌شود

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: به منظور هم افزایی و تعامل بیشتر دستگاه‌های دولتی جهت ارائه خدمات بهتر؛ از کسب و کارهای اینترنتی مجاز در استان قزوین حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد رستمی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای در چهارمین جلسه کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های خدمات‌رسان در این حوزه به منظور هم افزایی و تعامل بیشتر دستگاه‌های دولتی جهت ارائه خدمات بهتر و حمایت از کسب و کارهای اینترنتی استان تشکیل شد، بیان کرد: یکی از وظایف این کارگروه بسترسازی و برنامه‌ریزی جهت گسترش کسب و کارهای نوپای استان در فضای مجازی است.
او گفت: در حال حاضر اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی وظیفه صدور مجوز، نظارت و رسیدگی به شکایات به فعالیت‌های تجاری در بستر فضای مجازی را عهده دار می باشد که البته به علت گستردگی فضای مجازی و تمرکز اتحادیه مذکور در مرکز، انتقادهایی در خصوص ناکافی بودن نظارت ها، مشکل بودن طرح شکایات مصرف کنندگان و طولانی بودن فرآیند پاسخگویی مطرح شده است.
معاون فرهنگی و رسانه ای  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیک که می تواند باعث اطمینان خاطر کاربران خدمات الکترونیکی شود، نماد اعتماد الکترونیکی است؛ لذا  کسب و کارهایی که دارای این نماد هستند شناسایی شده و دارای مکان فعالیت مشخص می باشند که در صورت بروز هرگونه اشکالی قابل پیگیری بوده و محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران تضمین شده است.
رستمی در پایان اظهار کرد: اعضای کارگروه استانی می توانند با به اشتراک گذاشتن داده ها، بانک فعالین استان در زمینه های کسب و کارهای اینترنتی را ایجاد نمایند و با تعریف ساز و کار روشن و مشخص، متقاضیان را در دریافت خدمات و حمایت‌های دولتی یاری کنند.
این مقام مسئول افزود: پرداخت تسهیلات بانکی، برخورداری از تسهیلات ایجاد شده در زمینه بیمه، سرعت دریافت مجوز و حمایت از کسب و کارهای مجاز از جمله تسهیلاتی است که با این تعاملات قابل اجرا می‌باشد.

48

کد خبر 1397965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =