طباطبایی‌نژاد: فضای سینما برای حضور خانواده‌ها ایمن است

کارگاه آموزشی رعایت نکات ایمنی و آشنایی با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در سالن‌های سینما برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، پیش از شروع کارگاه آموزشی رعایت نکات ایمنی و آشنایی با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا که صبح امروز چهارشنبه ۲۱ خردادماه با حضور مدیران و پرسنل سینماها برگزار شد، سید مهدی طباطبایی‌نژاد از اهمیت و تاثیرگذاری نقش سالن‌های سینما در بازگشت آرامش خاطر و ایجاد شرایط برای بازگشت به شرایط ایده‌آل در جامعه سخن گفت.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه به ناچار باید با موضوع زندگی در شرایط کرونا کنار بیاییم گفت: سینما و مراکز فرهنگی می‌توانند فضای زندگی را به شرایطی شاد و امیدبخش تبدیل کنند.

وی ادامه داد: مقصود ما از این جلسه و جلسات مشابه که در استان‌های مختلف به صورت مجازی برگزار می‌شود، این است که به مردم شریف کشورمان این اطمینان خاطر را بدهیم که فضای سینمای ایران یک فضای ایمن، پاکیزه و مراقبت شده جهت حضور خانواده‌ها برای به تماشا نشستن آثار ارزشمند سینمای ایران است.

معاون سازمان سینمایی با اشاره به روند بازگشایی سالن‌های سینما و نبود استقبال و اطمینان خاطر مردم و خانواده‌ها در برخی از کشورهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا گفت: نبود اطمینان خاطر از فضاهای عمومی ممکن است باعث شود سینماها در بدو بازگشایی مورد استقبال قرار نگیرد و وظیفه ما به‌عنوان مدیران سینماها و مسئولان و تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران این است که جامعه مخاطب را به این اطمینان خاطر برسانیم که وقتی به سینما می‌روند به یک فضای ایمن وارد شده‌اند، فضایی که همه مراقبت‌های لازم برای حضور آن‌ها در نظر گرفته شده است و پروتکل‌های لازم بهداشتی که ستاد ملی کرونا در نظر گرفته است به طور دقیق توسط مدیران سینمایی رعایت می‌شود و مدیران و کارکنان کار آزموده در سینماها حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: امکانات لازم بهداشتی در سینماها مهیا شده است که طی روزهای آینده از طریق انجمن سینماداران تحویل می‌شود.

وی تصریح کرد: ما در یک چینش منطقی و مناسب برای این مرحله از اکران، ۲ یا ۳ فیلم تازه در کنار امتداد اکران فیلم‌هایی که از قبل بر پرده بودند را در نظر گرفته‌ایم و با اطمینان خاطری که انشاالله برای مخاطبین ایجاد خواهد شد معتقدم سینماها با استقبال خوبی مواجه خواهند شد و از این منظر شرایط کشور و مردم ما با بسیاری از کشورهای دیگر متفاوت است.

بنابر گفته این مدیر سینمایی بازگشایی سالن‌های سینما ابتدا با درخواست ۴۰ درصد ظرفیت مطرح شد و در ادامه با پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و موافقت ستاد ملی کرونا به ظرفیت ۵۰ در صد رسید و امیدواریم این ظرفیت را بتوانیم به مرور افزایش دهیم.

طباطبایی‌نژاد نحوه عملکرد مناسب عوامل اجرایی و کارکنان و مدیران سینماها، نقش تاثیرگذاری مثبت صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی را در تشویق و اطمینان بخشی به مردم جهت استقبال از فیلم‌های روی پرده بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.

این کارگاه آموزشی بعد از مصوبه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما در پی دیدار رییس سازمان سینمایی و رییس سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1398048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =