۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
کشف بیش از ۳۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور

از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰۰ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشور کشف شده که ۱۳ تن آن سهم نیروی انتظامی فارس است.

به گزارش خبرآنلاین از فارس:  جانشین فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران در شیراز گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شهید در حوزه مبارزه با مواد مخدر تقدیم اسلام کرده است.

سردار قاسم رضایی افزود: در این راستا دولت و ملت‌های غربی باید ممنون جمهوری اسلامی ایران به عنوان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر باشند.

وی تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا و به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های نیروی انتظامی است و از ابتدای امسال کشفیات قاچاق سوخت ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به موضوع سرقت در جامعه، افزود: این موضوع مطالبه جدی مردم و نیروی انتظامی از مسئولان است که باید به صورت ویژه در آن بازنگری صورت پذیرد و همه مولفه‌های انتظامی توسط نهادهای مربوطه رعایت شود.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی آمادگی دارد تا خلا و ضعف‌های موجود در راستای مبارزه با سرقت را منعکس کند، تأکید کرد: هزینه جرم باید متناسب با جرم باشد و بایستی قوانین و مقررات متناسب سازی شود که این موضوع از مطالبات سازمان بزرگ نیروی انتظامی از مسئولان مربوطه است.
جانشین فرمانده ناجا، مواد مخدر را دغدغه همه آحاد جامعه و خانواده‌ها دانست و گفت: وقتی که قاچاقچی مواد مخدر دستگیر می‌شود، بایستی مجازات به گونه‌ای باشد که بازدارنده باشد.
این مقام ارشد انتظامی افزود: برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور، همه به این اتفاق نظر رسیده اند که باید انسداد مرزها صورت پذیرد که در سال‌های گذشته بخشی از آن‌ها انجام گرفت، ولی کامل نشده و نیاز به اعتبارات و سازو کارهای لازم دارد.
این مقام ارشد انتظامی افزود: آموزش و مشارکت مردمی در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و باید در زمینه‌های مختلف به مردم اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد تا بتوان رضایتمندی مردم را فراهم آورد.
جانشین فرمانده ناجا افزود: استان فارس به عنوان یک استان شهید پرور با بیش از ۱۴ هزار شهید در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نقش مهمی را بر عهده داشته و نیروی انتظامی نیز در این استان سرمایه گذاری جدی انجام داده است.
وی با بیان اینکه براساس مولفه‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته هماهنگی بین بخشی بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف استان فارس برقرار است، گفت: این هماهنگی ایجاد شده حق مردم وارسته و مومن استان فارس است.
سردار رضایی با اشاره به اینکه استان فارس یکی از قطب‌های اقتصادی کشور و در مسیر ترددهای ترانزیتی قرار دارد، افزود: در استان فارس به ویژه در سال‌های اخیر، امنیت بسیار خوبی برقرار شده است.

46

کد خبر 1398077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =