سفرهای خارجی نمایندگان مجلس زیر ذره بین رفت /نقش مدرک تحصیلی در عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی

میزان نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مشوق‌هایی را که در دوره‌های قبل درباره حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها وجود داشت، تعدیل خواهیم کرد و به عنوان مثال برای سفرهای نمایندگان سقف تعیین خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، درباره حضور پر تعداد نمایندگان در برخی کمیسیون ها و کم خالی ماندن برخی کمیسیون‌های دیگر، گفت: امتیازبندی نمایندگان برای حضور در کمیسیون‌ها حائز اهمیت بوده و این امتیازات تعیین کننده نمایندگان در کمیسیون‌هاست.

وی افزود: در حال حاضر اکثر کمیسیون‌ها ۱۹ نماینده متقاضی را دارا هستند.

عضو هیئت رییسه مجلس ادامه داد: همچنین تاکنون ۱۳ نماینده متقاضی کمیسیون فرهنگی و تعدادی هم متقاضای حضور در کمیسیون قضایی بودند که تعدادشان اندک است.

وی گفت: علت اینکه تعداد زیادی از نمایندگان متقاضی حضور در برخی کمیسیون‌ها هستند، قطعا مسائل مادی نیست.

سلیمی تاکید کرد: به عنوان مثال دیگر اینطور نیست که سفرهای بیشتری برای کمیسیون امنیت ملی در نظر گرفته شود تا نماینده‌ای متقاضی کمیسیون دیگری نباشد. ما این مسئله را مدیریت خواهیم کرد و برای سفرهای نمایندگان سقف تعیین خواهد شد.

وی گفت: مشوق‌هایی را که در دوره‌های قبل درباره حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها وجود داشت، تعدیل خواهیم کرد که دیگر حضور نماینده‌ای در کمیسیونی، تفاوتی با سایر کمیسیون‌ها نداشته باشد البته مدرک تحصیلی در عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها نقش مهمی دارد.

2727

کد خبر 1398169

برچسب‌ها