۰ نفر
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
امنیت مطلوب در فارس حاکم است

آسیابی با بیان اینکه وضعیت امنیت در استان فارس مطلوب است، گفت: ورود ویژه دادستانی به حقوق عامه و برخورد با مفسدان اقتصادی از مهم ترین اقدامات دادستانی شیراز است.

به گزارش خبرآنلاین از فارس : حیدر آسیابی دادستان شیراز با بیان اینکه وضعیت امنیت در استان فارس مطلوب است، اظهار کرد: ورود ویژه دادستانی به حقوق عامه، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی و زمین خواران از مهم ترین اقدامات دادستانی شیراز طی یک سال گذشته است.

او با بیان اینکه پیگیری حقوق عامه به صورت ویژه در دستور کار دادستانی شیراز است، ادامه داد: طی یک سال گذشته اقدامات زیادی به منظور پیگیری حقوق عامه از سوی دادستانی شیراز انجام شده که به عنوان نمونه می‌توان به ورود دادستانی به موضوع آب سلطان آباد و فاضلاب شیراز اشاره کرد.

آسیابی ادامه داد: پیگیری ورود فاضلاب شهری و دفع غیربهداشتی آن و تصفیه خانه فاضلاب صدرا نیز از دیگر اقدامات دادستانی شیراز به منظور پیگیری حقوق عامه بوده است.

دادستان مرکز استان فارس، یکی دیگر از اقدامات دادستانی شیراز طی یک سال گذشته را برخورد بدون اغماض با زمین خواران عنوان کرد و افزود: طی این مدت دادستانی شیراز چهار مورد طرح به منظور بازپس گیری اراضی و بستر رودخانه‌ها انجام داده که به عنوان نمونه می‌توان به بازپس گیری زمین در سیاخ دارنگون، آب زنگی و دشتکوه اشاره کرد.

او تاکید کرد: دادستانی مرکز استان فارس برخورد قاطع و بدون اغماض با زمین خواران را در دستور کار خود دارد و اجازه دست اندازی افراد سودجو به اراضی ملی را نمی‌دهد.

آسیابی از کاهش ۱۱.۵ درصدی جمعیت کیفری طی یک سال گذشته در فارس خبر داد و افزود: در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال آمار افراد تحت قرار نیز ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.

دادستان شیراز، حمایت قضایی از واحدهای تولیدی را از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت دانست و تاکید کرد: رفع مشکلات بیمه‌ای و تسهیلات کارگران روغن نباتی شیراز و کارخانه مخابرات راه دور نیز نمونه‌ای از اقدامات دادستانی شیراز برای حنایت از تولید بوده است.

او، در بخش دیگری از سخنان خود از برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی خبر داد و گفت: دادستانی شیراز برخورد با مفسدین اقتصادی را به صورت ویژه در دستور کار مجموعه قضایی قرار داده که به عنوان نمونه می‌توان به پرونده فساد اقتصادی مدیر کل ورزش و جوانان، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، شهردار و رییس شورای شهر صدرا اشاره کرد که این امر نشاندهنده عزم جدی دادستانی در برخورد با مفسدین اقتصادی است.

آسیابی رسیدگی به پرونده سیل شیراز، مدیریت پرونده شهادت امام جمعه کازرون و اغتشاشات آبان ماه را از دیگر اقدامات دادستانی طی یک سال گذشته دانست.

46

کد خبر 1398296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =