۱ نفر
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
جهش قیمت طلا

مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، نوشت: با پیش‌بینی‌های ناامیدکننده اقتصادی از سوی فدرال‌رزرو که اعلام کرد ریکاوری اقتصادی آمریکا سال‌ها طول خواهد کشید، قیمت جهانی طلا بیش از ۱ درصد دیگر جهش کرد.

با پیش‌بینی‌های ناامیدکننده اقتصادی از سوی فدرال‌رزرو که اعلام کرد ریکاوری اقتصادی آمریکا سال‌ها طول خواهد کشید، قیمت جهانی طلا بیش از ۱ درصد دیگر جهش کرد. اما با سودجویی سرمایه‌گذاران دوباره قیمت را اندکی پایین آورد. این در حالی است که روز گذشته هم در آستانه اجلاس فدرال‌رزرو قیمت‌های جهانی طلا ۱ درصد جهش کرد.

تا ساعت ۱۱:۲۸ به وقت تهران، با هجوم سرمایه‌گذاران به فروش طلا در قیمت بالا و کسب سود، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۱۹ درصد یا ۳.۲۸ دلار افت کرد و به ۱۷۳۲.۷۹ دلار بازگشت. این در حالی بود که در آغاز معاملات امروز و در واکنش اولیه به بیانیه فدرال رزرو، قیمت شاخص اسپات‌گلد تا ۱۷۳۹.۶۸ دلار بالا رفته بود که بالاترین قیمت آن از ۲ ژوئن است.

تا ساعت ۱۱:۲۲ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۱.۲۶ درصد یا ۲۱.۶۰ دلار جهش کرد و به ۱۷۴۲.۳۰ دلار رسید. این شاخص هم در آغاز معاملات امروز تا ۱۷۴۹.۸۰ دلار بالا رفته بود که این بالاترین سطح در یک هفته اخیر است.

223231
کد خبر 1398340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =