چرا فروشندگان سهام عدالت احساس ضرر می‌کنند؟

میزان نوشت: سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت گفت: ارزش کل سفارش‌های دریافتی سهام عدالت ۹۰۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۶۵۰ میلیارد آن به فروش رسیده است، بنابراین بانک مبلغ آن میزان از سهام را که فروخته را برای سهام‌دار واریز می‌کند

حسین فهیمی درمورد اینکه چرا بانک‌ها کم‌تر از مبلغی که باید برای سهام‌دار واریز می‌کردند، واریز کرده‌اند توضیح داد: از جمع سفارش‌های دریافتی ۷۵۰ هزار نفر که ارزش آن تقریبا ۹۰۰ میلیارد تومان می‌شود، حدود ۶۵۰ میلیارد تومان به فروش رفته و مابقی هنوز فروش نرفته است؛ بنابراین بانک نیز مبلغ آن میزان از سهام که به فروش رفته است را برای سهام‌دار واریز می‌کند و مابقی آن را زمانی که بقیه سهم به فروش رفت واریز خواهد کرد. درواقع ممکن است بانکی بخشی از دارایی را فروخته باشد و بخشی را نفروخته باشد؛ بنابراین به میزانی که فروخته است پول را توزیع می‌کند و مابقی را بعد از دریافت توزیع خواهد کرد.

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت درمورد تاخیر در واریزی مبلغ نیز گفت: زمانی که سهم فروش می‌رود، اگر سه‌شنبه فروش رفته باشد، بانک مبلغ را شنبه هفته بعد و اگر چهارشنبه فروش رفته باشد، بانک مبلغ را یکشنبه هفته بعد دریافت می‌کند. یعنی زمانی فروشی را انجام می‌دهد دو روز بعد به پول می‌رسد. از این رو درخواستم این است افرادی که سفارش گذاشته‌اند چند روزی صبوری کنند.

به گفته سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت بانک‌ها کارمزد و مالیات دریافت نمی‌کنند.

223231

کد خبر 1398346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =