نماز جمعه در سراسر استان اصفهان به جز فریدون‌شهر اقامه می‌شود

دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: نماز جمعه این هفته استان در همه شهرها به جز فریدون‌شهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین اصفهان :  با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیل شدن بسیاری از مراکز و صنوف تمامی برگزاری نمازهای جماعت مساجد به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا به طور موقت تعطیل شد.

در همین راستا، برگزاری نماز جمعه در مراکز استان‌ها از جمله اصفهان نیز تا اطلاع ثانوی لغو شد. اما با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا نماز جمعه در شهرهای سفید و زرد کشور از ابتدای تیر برگزار خواهد شد. اصفهان از جمله استان‌هایی است که بعد از گذشت حدود ۴ ماه نماز جمعه در تمامی شهرستان‌های آن به جز یک شهرستان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در اصفهان اظهار داشت: نماز جمعه این هفته استان اصفهان در همه شهرها به جز فریدون‌شهر برگزار می‌شود.

وی درخصوص پروتکل‌های بهداشتی نماز جمعه بیان کرد: رعایت موازین بهداشتی در نماز جمعه به دو بخش تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها بر عهده خود مردم هست و دیگری وظیفه ستاد برگزاری نمازجمعه در شهرستان‌هاست.

دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: در نمازجمعه‌ پیش رو تا از میان رفتن کامل کرونا مردم باید قبل از ورود به مصلی نماز جمعه وضو بگیرند، ماسک به همراه داشته باشند، مهر و سجاده شخصی به دنبال خود بیاورند تا پروتکل‌های بهداشتی به درستی رعایت شود.

وی با بیان اینکه رعایت فاصله اجتماعی واجب است، خاطرنشان کرد: مردم باید توجه داشته باشند که درهنگام نشستن در مصلی رعایت فاصله اجتماعی الزامی است  و نمازگزاران ملزم به حفظ این فاصله هستند.

صالحیان درخصوص نمازهای جماعت مساجد نیز ادامه داد: نماز جماعت روزانه نیز در ۳ وقت و بدون اجرای مراسم‌ها و تعقیبات آن با رعایت اصول و موازین بهداشتی در مساجد اصفهان برگزار می‌شود.

 نمازجمعه این هفته استان اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در همه شهرستان‌های استان به جز فریدون‌شهر برگزار می‌شود.

48

کد خبر 1398387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =