ایمانی: احمدی‌نژاد قطعا کاندیدای ۱۴۰۰ می‌شود /او استاد شوآف است

یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است محمود احمدی نژاد به صورت جدی عزم خود را برای حضور در انتخابات سال ۱۴۰۰ جزم کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، «انتخابات ۱۴۰۰» و «محمود احمدی نژاد»؛ دو کلید واژه ای که این روزها به کرات در کنار یکدیگر قرار می گیرند و مطرح می شوند، برخی معتقدند احمدی نژاد بار دیگر در سال ۱۴۰۰ خود را کاندیدای ریاست جمهوری خواهد کرد و برخی نیز اعتقاد بر آن دارد که شلوغ کاری های اخیر او و اطرافیانش تنها برای زنده نگه داشتن خود در فضای سیاسی و رسانه ای است. 

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا نیز معتقد است عزم احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده جزم شده است. او اما تاکید دارد بعید است شورای نگهبان بخاطر مباحثی چون افزایش مشارکت دست به تایید صلاحیت او بزند. این فعال سیاسی اصولگرا تاکید جدی دارد که احمدی نژاد استاد شوآف است و برای ورود به انتخابات به دنبال جلب حمایت اصولگرایان و دیگر گروه های سیاسی نخواهد رفت.

حضور احمدی نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ قطعی و جدی است

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا در گفتگویی با خبرآنلاین، در تحلیل فضاسازی اخیر درباره ورود احمدی نژاد به انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت:بنده معتقدم خبرنگاران و رسانه‌ها با پرداختن به افراد سیاسی آنها را در معرض نظر مردم قرار می‌دهند و اصولا آنها را زنده نگه می‌دارند.

وی تاکید کرد: اگر رسانه‌ای با یک شخصیت سیاسی زاویه دارد نباید با انتشار اخبار وی و همچنین پیگیری سوژه‌های مرتبط با او، زمینه را برای بیشتر دیده شدن آن فرد فراهم کند. ضمن اینکه گاهی یک فرد سیاسی از جایگاه مطلوبی از نظر سابقه برخوردار نیست و متاسفانه خبرنگاران و رسانه‌ها با پرداختن بیش از حد به این دست از افراد مسیر را برای قدرت گرفتن دوباره ایشان در میان مردم، هموار می‌کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار داشت: بنده معتقدم آقای احمدی نژاد قطعا تصمیم جدی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ دارد، این حضور نیز تنها به دو دلیل امکان وقوع پیدا نخواهد که یکی سد «شورای نگهبان»، و دیگری «شرایط اجتماعی» در آینده است.

احمدی نژاد تصور می کند آراء خوبی در جامعه دارد

ایمانی با تحلیل رفتار رییس جمهور سابق ایران در عالم سیاست، بیان داشت: نوع رفتار آقای احمدی نژاد در سال‌های پس از حضور وی در دولت این موضوع را نمایان می‌کند که او به هیچ عنوان خود را از فضای سیاسی دور نکرده و چه بسا اگر در سال ۱۴۰۰ نیز توفیق حضور در انتخابات را پیدا نکند، شانس خود را برای دوره‌های بعد از آن نیز امتحان می‌کند.

ایمانی گفت: آقای احمدی نژاد به ظن خود این تحلیل را دارد که در جامعه آرای خوبی انتظار وی را می‌کشد و به همین دلیل نیز در سال‌های اخیر با حضور در انتخابات سال ۹۶، انتشار کلیپ‌های تصویری در موضوعات گوناگون و سخنرانی در مجامع مختلف سعی در زنده نگه داشتن سبد رأی احتمالی خود را داشته است.

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این پرسش که اصولا احمدی نژاد برای ورود به عرصه انتخابات به دنبال حمایت و همراهی گروه های سیاسی نزدیک به خود خواهد بود یا به صورت انفرادی در خصوص حضور در انتخابات تصمیم می‌گیرد، گفت: احمدی نژاد برای حضور در انتخابات خود را محتاج مُهر تایید فرد یا گروه خاصی نمی‌داند، زیرا اصولا خود را وام دار جریان و یا جناح خاصی نمی‌داند.

احمدی نژاد به دنبال حمایت گروه های سیاسی یا جناح خاصی نیست

وی اضافه کرد: احمدی نژاد در گذشته نیز ثابت کرده برای ورود به عرصه‌های مختلف نیازی به افراد یا جناح‌های سیاسی ندارد و بلکه در عمل خود را به صورت فردی یک «جناح» و «تفکر سیاسی» نیز می‌داند.

احتمال حمایت احمدی نژاد از یک کاندیدا در سال ۱۴۰۰؟

ایمانی در پاسخ به این سوال که ممکن است اگر احمدی نژاد شرایط را برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ مناسب نداند از یک فرد نزدیک به خود برای کاندیداتوری حمایت می‌کند، ابراز داشت: در عالم سیاست همه احتمالات امکان وقوع دارد ولی یک نکته مهم در این میان وجود دارد که تایید و حمایت شخصی مانند آقای احمدی نژاد از یک فرد به معنای توفیق مشابه همان فرد در آوردگاه انتخابات نیست. این موضوع در قبال سایر سیاسیون نیز صدق می‌کند.

اگر شورای نگهبان احمدی نژاد را تایید صلاحیت کند از چاله به چاه خواهد افتاد

این فعال سیاسی اصولگرا در مواجهه با این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد شورای نگهبان برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات بر خلاف سال ۹۶، احمدی نژاد را تایید صلاحیت کند، تصریح کرد: به نظر من این رفتار احتمالی شورای نگهبان مصداق بارز «از چاله به چاه افتادن» است.

وی ادامه داد: به نظر نمی‌رسد شورای نگهبان فردی را که در انتخابات سال ۹۶ به دلایل گوناگون رد صلاحیت کرده، برای انتخابات بعدی تایید کند، زیرا ساختار نهادی به نام شورای نگهبان به این شکل است که نظارت استصوابی خود را تنها معطوف به شایستگی افراد برای شرکت در انتخابات می‌کند و خود را مکلف به ایجاد ساز و کار برای افزایش مشارکت مردم نمی‌داند.

احمدی نژاد در سال ۸۴ و ۸۸ حمایت تمام عیار اصولگرایان را نداشت

ایمانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که کدام بخش از اصولگرایان از حضور مجدد محمود احمدی نژاد در عرصه سیاسی و انتخابات ۱۴۰۰ حمایت می‌کند، بیان داشت: باید به خاطر بیاوریم که احمدی نژاد در سال‌های ۸۴ و ۸۸ حمایت تمام عیار از جانب اصولگرایان را نداشت.

وی گفت: در سال ۸۴ و دور نخست انتخابات اصولگرایان حمایتی از محمود احمدی نژاد صورت ندادند و در دور دوم نیز تنها بخشی از اصولگرایان که با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی زاویه داشتند، پشت سر او ایستادند. اما پس از اینکه احمدی نژاد پیروز انتخابات شد، طیف وسیعی از اصولگرایان از ایشان حمایت کردند.

ایمانی یادآور شد: در جریان انتخابات سال ۸۸ اصولگرایان به صورت رسمی و سیستماتیک حمایتی از آقای احمدی نژاد به عنوان کاندیدای متبوع خود نشان نداد و حتی در سال‌های پایانی دولت نیز به صورت تمام قد در بسیاری از موارد جلوی ایشان ایستاد.

 اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد خواهند ایستاد

این فعال سیاسی اصولگرا با رد احتمال حمایت اصولگرایان از محمود احمدی نژاد برای حضور در عرصه انتخابات سال ۱۴۰۰، گفت: پیش‌بینی بنده این است که جریان اصولگرا برای انتخابات سال ۱۴۰۰ کاندیدای واحد خود را که فردی غیر از آقای احمدی نژاد است معرفی خواهد کرد و در این مسیر حتی در مقابل وی خواهد ایستاد.

حتی جبهه پایداری هم حامی احمدی نژاد نیست

ایمانی تاکید کرد: این عدم حمایت اصولگرایان نیز معطوف به بخشی از آنها نمی‌شود و حتی جریانی همچون جبهه پایداری نیز حامی محمود احمدی نژاد نخواهند بود و تنها بخش اندکی از اصولگرایان که تفکرات خاص خود را دارند به دنبال وی خواهند رفت.

این کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا با کاهش مشارکت مردم در انتخابات و مشابه اتفاقی که در اسفندماه سال گذشته رخ داد این احتمال وجود دارد کسانی که بیشتر جنجال به پا می‌کنند و با شوآف کار خود را به پیش می‌برند، پیروز انتخابات بشوند، اظهار داشت: باید پیش از پرداختن به این موضوع به یک نکته اشاره کنم که کاهش مشارکت مردم در انتخابات سال گذشته معلول اتفاقات متعددی بود و نمی‌توان آن را بر اساس یک سیر مشخص و واحد تحلیل کرد.

اجازه حضور شوآف ها را در انتخابات ندهیم

وی اضافه کرد: انتخابات ریاست جمهوری همواره داستان خاص خود را دارد و تجربه نیز نشان داده که مردم اقبال بیشتری برای مشارکت از خود نشان می‌دهند. زیرا مردم قرار است تنها به یک نفر رأی بدهند و در کنار این موضوع شاکله دولت را بیشتر در زندگی خود موثر می‌دانند.

ایمانی تاکید کرد: موضوع حضور افرادی که شوآف می‌کنند و با هیاهوی تبلیغاتی وسیع کار خود را به پیش می‌برند مسأله بسیار مهمی است که در دوره‌های مختلف انتخابات به چشم خورده است. این موضوع نیز به جز کاندیداهای حضور مجلس خبرگان در برخی از نامزدهای حضور در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری مشهود است.

وی گفت: باید یک فرهنگ‌سازی درست در کنار تغییر قوانین مرتبط با انتخابات شکل بگیرد تا دیگر شاهد حضور و حتی به قدرت رسیدن این دست از افراد نباشیم، زیرا شاهد هستیم در حوزه‌های کوچک انتخابات مجلس شورای اسلامی اینگونه از افراد بسیار قوی و موفق عمل می‌کنند.

تبحر احمدی نژاد در شوآف تبلیغاتی است

ایمانی در پایان و پاسخ به این پرسش که آیا محمود احمدی نژاد نیز از قدرت شوآف کافی برای جلب نظر مردم در انتخابات ۱۴۰۰ برخوردار است، گفت: آقای احمدی نژاد به واسطه نوع بیان و ادبیات خاص خود و همچنین آن بخش از عملکرد ۸ ساله دوران حضور در ریاست جمهوری که برای یک بخشی از جامعه خوشایند بود می‌تواند کار خود را به پیش ببرد و البته در شوآف تبلیغاتی نیز وی فرد متبحری است.
۲۷۲۷

کد خبر 1398530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 2
  شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد که دانه دانه وقتی ظرفیت نداشته باشی و خودسری کنی صلاحیت امر خطیر راهم نداری
 • بی ایمان IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 0
  گفته اند چون قافیه تنگ اید/ شاعر به جفنگ آید
 • هاشم IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  اصلا مگه مهمه کی رئیس جمهور بشه،
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  2 0
  درود بر محمود احمدی نژاد شما تو این 8 سال چکار کردید جای شما بودم تا اخر عمر سکوت می کردم
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  1 0
  دکتر احمدی نژاد نیازی به حمایت هیچ حزبی یا گروهی ندارد..
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  1 0
  اینجوری نگو داداش سروره
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 2
  من از احمدی نژاد خوشم نمياد
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 0
  رییس مهور محبوب دلها بیا، یار و یاور مستضعفا بیا ما آماده رای دادنیم
 • US ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 2
  بزار بیاد و باز رد صلاحیت بشه یکم بخندیم
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  2 0
  چرا تایید نشود؟احمدی نژاد تایید نشه کی باید تایید شه.
 • محمد IR ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  اعتماد به نفس شما بالا است از هر کس دیگری شایسته تر است
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  1 1
  اگر ترامپ پیروز شود من احمدی نژاد را انتخاب میکنم
 • مری IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  میشه تا صبح درمورد چرایی نیومدن احمدی نژاد حرف زد اما
 • DE ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  احمدی نژاد در دو دوره نشان داد که چه از دستش برآمد و چه اتفاقاتی را به راه انداخت بهتر است که ایشان خود را کنار کشیده و به زندگی غیر سیاسی خود بپردازد.
 • رضا IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  دوران احمدی نژاد و روحانی تمام شده است . یا بهتر بگویم دوران این دو قطب تمام شده است . مردم باید فکر جدید و سازنده ای را تایید نمایند .
 • محمد IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  دیگه تموم ماجرا
 • ناامید RU ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
  0 1
  احمدی یا دوستش الهام شنیدم میان
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
  1 0
  اگر اصلاح طلبان و اصولگراها ی مخالف احمدی نژاد نقطه ضعف اقتصادی و سیاسی ندارند چرا این همه از احمدی نژاد وحشت دارند که از یکسال قبل از انتخابات شروع به تخریب کرده اند؟؟
 • ناشناس IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
  0 1
  بی خیال احمدی بشید
 • الهام دشتی رحمت ابادی IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  4 0
  خدا کنه بیاد احمدی نژاد. ما عاشقیشم مرد مرد.