پیام اعتراضات آمریکا بعد از قتل جورج فلوید از زبان علم‌الهدی

فارس نوشت: امام جمعه مشهد گفت: از دولت محترم، انتظار داریم اقدام جدی در جهت تعدیل و پیش‌گیری از ارتقای اجاره مسکن انجام دهند.

آیت الله سیداحمد علم الهدی در پانزدهمین خطبه مجازی نماز جمعه مشهد با بیان اینکه در ارزش گذاری انسان‌ها از نظر کرامت الهی و اهانت خدایی انحرافی وجود دارد، اظهار کرد: برخی می‌پندارند اگر انسان در وسعت زندگی مادی بود، مورد کرامت الهی و اگر در تنگنای زندگی بود، مورد اهانت خدایی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه خداوند این انحراف در ارزش‌گذاری را کاملاً و قطعاً رد می‌کند، افزود:  قدرت‌های استکباری در این انحراف در ارزش‌گذاری به وجود می‌آید.

وی بیان کرد: جریان‌های قدرت و ثروت برای خودشان امتیاز کرامت گونه بر انسان‌های مستضعف قائل می‌شود.

علم الهدی با بیان اینکه استکبار غرب و آمریکایی، مولود نظام سرمایه‌داری است، افزود: انسان‌های مستضعف کره زمین از جنایت این استکبار به تنگ آمده‌اند.

وی بیان کرد: کار به‌جایی رسیده که مردم به پا خواسته آمریکا، مجسمه کریستوف کلومب را در آمریکا به آتش کشیدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این حرکت نشان از یک پیام و قیام در خصوص براندازی یک استکبار قطعی و ریشه استکبار دارد.

وی مساله استکبار نژادی را مرتبط با زمان اکتشاف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب دانست و گفت:  معیار ارزش‌گذاری کرامت الهی و نجات از اهانت الهی یک مسئله است:«چرا گرامی نمی‌دارید خانواده‌های بی‌سرپرست و افراد یتیم را...».

علم الهدی با بیان اینکه رزمایش مواسات بالاترین مصداق اطعام مسکین و معیار ارزش‌گذاری الهی است، افزود: خانواده‌ها و اقشار آسیب‌پذیر در تنگنای «اجاره مسکن» گرفتار شدند.

وی تأکید کرد: از دولت محترم، انتظار داریم اقدام جدی در جهت تعدیل و پیش‌گیری از ارتقای اجاره مسکن انجام دهند.

وی تصریح کرد: امیدواریم نمایندگان انقلابی مجلس مسئله اجاره مسکن را به‌عنوان مورد ضروری بررسی کنند

27216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1398684

برچسب‌ها