بازی دوباره عربستان با قیمت نفت/ چشم بازار به افزایش تقاضا در سال ۲۰۲۱

تسنیم نوشت: اعلام وزیر انرژی عربستان در خصوص ادامه نیافتن کاهش داوطلبانه و بیشتر از توافق تولید این کشور و کشورهای امارات متحده عربی و کویت به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز که در ماه ژوئن انجام شد، برای ماه ژوئیه، روی قیمت نفت تأثیر منفی گذاشت.

طبق اعلام دبیرخانه اوپک، قیمت‌های نفت، علی رغم تصمیم اوپک و کشورهای غیراوپک مشارکت کننده در بیانیه همکاری به تمدید کاهش تولید توافق شده ماه ژوئن برای ماه ژوئیه، تحت تأثیر پیش‌بینی افزایش عرضه نفت، تضعیف شد؛ چرا که وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد کاهش داوطلبانه و بیشتر از توافق تولید این کشور و کشورهای امارات متحده عربی و کویت به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز که در ماه ژوئن انجام شد، در ماه ژوئیه رخ نخواهد داد. با این حال با انتشار گزارش ماهانه ژوئن اداره اطلاعات انرژی امریکا که همراه با بازنگری افزایشی در تقاضای نفت جهان در سال ۲۰۲۱ است، قیمت‌ها تقویت شدند.

علاوه بر این، عواملی دیگر، مانند بهبود کمتر از انتظار در تولید نفت امریکا بعد از وقوع طوفان و احتمال بازگشت تولید نفت نیجریه به شرایط عادی و رعایت تولید نفت‌خام این کشور مطابق توافقات به عمل آمده نیز بر تقویت قیمت‌ها موثر بودند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1398813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =