ارسال سند آمایش سرزمین استان چهارمحال و بختیاری به شورای عالی آمایش کشور

ایرنا نوشت : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: سند آمایش سرزمین استان پس از هماهنگی‌های لازم در سطح وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ملی و اعمال نظر این دستگاه‌ها، آماده ارائه در شورای عالی آمایش کشور شده است.

علی شهریارپور افزود: سند آمایش سرزمین استان با  جلب کار گروهی و مشارکتی بسیار خوب دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها، تشکل‌های غیردولتی و صنفی، صاحبنظران و کنشگران توسعه با محوریت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهیه و تدوین شد.
وی ادامه داد: این سند پس از طرح و تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، تاکنون چندین مرحله در کمیته‌ها و کمسیون‌های مربوطه به ویژه کمسیون تخصصی شورای عالی آمایش سرزمین کشور طرح و بررسی شد و پس از هماهنگی‌های لازم در سطح وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ملی و اعمال نظرات آن‌ها، آماده ارائه در شورای عالی آمایش کشور شده است.
شهریارپور تصریح کرد: سند آمایش سرزمین استان پس از طرح و تصویب در این شورا، برای اجراء به دستگاه‌های اجرایی سطح ملی و استانی ابلاغ می‌شود و همه ملزم به رعایت مفاد آن در برنامه‌ریزی‌های توسعه استان خواهند شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری، بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات را از ظرفیت‌های نسبی استان دانست و گفت: شیلات، توسعه باغات، گیاهان دارویی، پرورش دام و طیور و زراعت از جمله قابلیت‌های استان در بخش کشاورزی است.
شهریارپور خاطر نشان کرد: در بخش صنعت نیز می‌توان به صنایع فلزی، معادن، نساجی و در بخش خدمات نیز به ظرفیت‌هایی نظیر گردشگری و حمل و نقل در استان اشاره کرد.
وی، کارایی و بازدهی اقتصادی را از مهمترین اهداف و سیاست‌های این سند برشمرد و افزود: گسترش عدالت اجتماعی، بهبود و حفاظت محیط‌زیست و منابع طبیعی و توانمندسازی مدیریت توسعه از دیگر اهداف این سند به شمار می‌رود.
گفتنی است ، سند آمایش سرزمین به عنوان یک سند بالادستی زمینه اصلی تهیه برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی منطقه‌ای را فراهم می‌آورد و ابزار اصلی تلفیق برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و اجتماعی با برنامه‌ریزی‌های فیزیکی و فضایی خواهد بود.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

46

کد خبر 1398843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =