عضو کارگزاران: عارف حتی فکر ریاست‌جمهوری را هم نکند /اصلاح‌طلبان قطعا برای ۱۴۰۰ کاندیدا دارند

فارس نوشت: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اصلاح‌طلبان قطعا برای ۱۴۰۰ گزینه‌های بسیاری دارند و افراد شایسته‌ای هم هستند که اگر مطرح شوند زمینه رای‌آوری هم دارند.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، با بیان اینکه محمدرضا عارف می‌تواند بهترین وزیر علوم باشد، گفت اما وی جایی در مجلس و ریاست جمهوری ندارد، عارف به درد مجلس نمی‌خورد و حتی فکر ۱۴۰۰ را هم نکند. 

او درباره مانیفست اصلاح‌طلبان برای ۱۴۰۰ می‌گوید: اصلاح‌طلبان قطعا برای ۱۴۰۰ گزینه‌های بسیاری دارند و افراد شایسته‌ای هم هستند که اگر مطرح شوند زمینه رای‌آوری هم دارند اما بستگی به این دارد که نظام چه تصمیمی می‌گیرد؛ اگر نظام می‌خواهد انتخابات با مشارکت حداکثری انجام شود اصلاح‌طلبان کاندیدای خود را مطرح می کنند اما اگر نظام همین سیاست ۲ اسفند ۹۸ را دنبال کند و برایش مهم نباشد که چه میزان از مردم شرکت کنند اصلاح‌طلبان هم قاعدتاً گزینه‌ای را معرفی نخواهند کرد. 

عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی درباره اظهارات اخیر کرباسچی درباره خاتمی نیز گفت: آقای خاتمی شخصیت مورد احترام نه تنها همه اصلاح‌طلبان بلکه همه مملکت است. جز چند گروه تندرو که به ایشان اهانت می‌کنند، همه افراد منطقی خاتمی را به عنوان یک شخصیت محترم قبول دارند. ولی هیچ وقت بحث رهبری مطرح نبوده است که شخصی رهبر اصلاحات باشد.

وی معتقد است: اصلاحات مجموعه فعالیت هایی بوده که از مجلس چهارم شروع و در مجلس پنجم به اوج و منجر به دوم خرداد شد. کارگزاران که از پایه‌گذاران جریان اصلاح طلبی بود در مجلس پنجم اقلیت قوی را بدست گرفت از اول در اصلاحات بوده و مسیر آنها از اصلاحات متفاوت نخواهد بود. کارگزاران در جلسات شرکت و حرفش را می‌زند، مع هذا اگر حرفش را نپذیرفتند از نظر جمع تبعیت می‌کند به هر جهت وقتی ما دموکراسی را به عنوان اصل پذیرفتیم باید نظر اکثریت را بپذیریم.

عضو شورای مرکزی کارگزاران سازندگی اظهار داشت: در انتخابات ۲ اسفند جمع اصلاح‌طلبان گفتند احزاب و گروه ها می‌توانند به صورت جداگانه شرکت کند و نظر کارگزاران به شرکت در انتخابات بود و نسبت به دیگران نقد داشت و آقای کرباسچی هم می‌گفت وقتی آقای خاتمی بحث آشتی ملی را مطرح می‌کنند آشتی ملی که با قهر با انتخابات امکان‌پذیر نیست. 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1398871

برچسب‌ها