افشاگری عجیب تلویزیون اسرائیل درباره امارات

ایسنا نوشت: تلویزیون رژیم صهیونیستی در پی انتشار مقاله جنجالی سفیر امارات در واشنگتن درباره روابط با تل‌آویو، اذعان کرد که ابوظبی مهم‌ترین هم‌پیمان محرمانه و راهبردی این رژیم است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در پی انتشار مقاله یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن در روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که امارات مهم‌ترین هم‌پیمان محرمانه و راهبردی اسرائیل در مقابله با ایران است.

طبق اعلام این شبکه، مقاله العتیبه به دلایل مختلفی از یک اهمیت "دراماتیک" برخوردار است.

در همین راستا، "باراک رابید"، گزارشگر سیاسی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفت: در اقدامی بی‌سابقه سفیر امارات در واشنگتن که یکی از شخصیت‌های برجسته امارات به شمار می‌رود مقاله‌ای را به زبان عبری علیه تصمیم بنیامین نتانیاهو برای الحاق مناطقی از کرانه باختری در روزنامه یدیعوت آحارونوت منتشر کرد و در آن عموم مردم اسرائیل را خطاب قرار داد تا به آنها هشدار دهد که اجرای این طرح روند در حال پیشرفت عادی‌سازی روابط امنیتی، اقتصادی و فرهنگی میان اسرائیل و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را نابود خواهد کرد.

وی مدعی شد: "اهمیت این مقاله در این است که روابط دیپلماتیکی میان دو طرف وجود ندارد. این مقاله ادعای نتانیاهو مبنی بر اینکه اعراب به فلسطینی‌ها علاقه‌ای ندارند و الحاق به روابط با آنها تأثیر نمی‌گذارد، رد می‌کند."

رابید ادامه داد: این مقاله یک اتفاق دراماتیک بود و به زودی به یک اتفاق مهم در روابط میان اسرائیل و جهان عرب تبدیل خواهد شد و یوسف العتیبه علاوه بر سفیر، وزیر نیز هست و یک شخصیت بسیار نزدیک به محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی به شمار می‌رود و همچنین یک رهبر عرب مهم به شمار می‌رود.

وی در بیان جزئیات انتشار این مقاله تأکید کرد: در پشت پرده "حاییم سابان"، میلیاردر یهودی آمریکایی به العتیبه توصیه کرد که این مقاله را بنویسد و به او در انتشار آن کمک کرد. سابان به العتیبه گفت که اگر می خواهد اسرائیلی ها را خطاب قرار دهد باید به زبان عبری و در رسانه های اسرائیلی این کار را بکند و العتیبه نیز پیش از انتشار این مقاله کاخ سفید را در جریان مضمون آن قرار داده بود.

310 310

کد خبر 1398888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =