روایت روزی که «دجله» به خون نشست/جملات تکان دهنده سردار سلیمانی بعد از جنایت «اسپایکر»

فارس نوشت: داعشی ها با پشتیبانی قوی از جانب ابرقدرت ها تا دستشان می رسید در عراق می کشتند و خراب می کردند و زنان و دختران ایزدی را به بدترین شکل ها مورد تجاوز و هتک حیثیت قرار می دادند.

سال ۹۳ سال سخت و وحشتناکی برای مردم عراق بود. داعشی ها که می توان گفت جزو وحشی ترین گروه های جنایت کار تاریخ به حساب می آیند به خاک و ناموس این کشور تجاوز کرده بودند و با پشتیبانی قوی مالی و تجهیزاتی که از طرف ابرقدرت هایی مثل آمریکا به آنها داده می شد تا دستشان می رسید می کشتند و خراب می کردند و زنان و دختران عراقی را به بدترین شکل ها مورد تجاوز و هتک حیثیت قرار می دادند. 

همه اینها مقابل چشمان دنیا اتفاق می افتاد اما دریغ از اینکه حتی یکی از مدعیان حقوق بشر لب از لب باز کند و یا حرفی در جهت دفاع از این مردم مظلوم بر زبان بیاورد. 

روز ۲۳ خرداد سال ۹۳ مصادف با ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۴ جنایتی در پایگاه هوایی اسپایکر در تکریت عراق به وقوع پیوست که در تاریخ کم نظیر است روزی که حاج قاسم سلیمانی سال ۹۶ در یکی از سخنرانی هایش در وصف آن می گوید: «در هیچ دوره‌ای از تاریخ، در زمان بربرها و تاتارها، حتی در حمله مغول، تاریخ شاهد این همه خشونت، توحش و سختی نبوده است. ۲۲۰۰ نفر از جوانان دانشکده اسپایکر عراق را دست بسته سربریدند و تیرباران کردند، هزاران زن و دختر ایزدی را بین خودشان به حراج گذاشتند و طفل نوزاد را از بقل مادرش جدا کرده و جلوی چشم مادر سوزاندند. در تاریخ همچین توحشی نداشته‌ایم»

در پایگاه هوایی اسپایکر ۴۰۰۰ دانشجوی نظامی عراقی در حال گذراندن دوره های خود بودند که داعش در عملیاتی به آنجا حمله کرد و ۲۲۰۰ از این افراد را که ۱۷۰۰ تن از آنها شیعه بودند دست بسته سر بریدند، تیرباران کردند و پیکر برخی از آنها را در این قتل عام دسته جمعی به رود دجله انداختند. آنقدر از این دانشجوهای بی گناه خون ریخته شده بود که آب های دجله به خون نشسته بود و قرمز شده بود. 

«علی حسین کاظم» که به خواست خدا جان سالم از این جنایت به در برده بود اینگونه تعریف می کند: «ما هنگامی که خبر نزدیک شدن داعش به اسپایکر را شنیدیم، لباس شخصی پوشیدیم ولی دیر شده بود زیرا عناصر داعش که حدود یکصد نفر بودند، وارد اسپایکر شده بودند. عناصر داعش دستان ما را بستند و سوار ده ها کامیون کردند و هر کسی را که کوچکترین حرکتی از خود نشان می داد، می کشتند و کسانی که زیر دست و پا مانده بودند نیز جان خود را از دست دادند. ما را به صف کردند و با تیر همکلاسی هایم را کشتند و خون یکی از آنها به چهره ام پاشید و تیری که به سوی من شلیک شد، به من اصابت نکرد و من خودم را در چاله ای که روبرویم حفر شده بود، انداختم و خود را به مُردن زدم.»

چرا داعش جنایت بزرگ خود را در این مکان انتخاب کرد؟

 پایگاه هوایی اسپایکر که در منطقه غرب «تکریت» در استان «صلاح‌الدین» قرار دارد جزو سه مکان استراتژیک دولت عراق محسوب می شد که اتفاقا نام آن هم توسط آمریکایی ها در زمان اشغال عراق انتخاب شده بود. نامی که برگرفته از اسم یک خلبان آمریکایی است به نام «مایکل اسکات اسپایکر» است و گفته می شود برای تحقیر مردم عراق نام بزرگترین پایگاه هوایی شان به نام یک آمریکایی است. 

اسپایکر یکی از شریان‌های حیاتی نقاط شمالی عراق است که داعش با این کار توانست راه‌های کمک‌رسانی به مناطق شمالی عراق از جمله «تکریت» را قطع کند. این تروریست های وحشی در حالی به این پایگاه حمله کردند که نظامیان داخل پایگاه بدون سلاح در حال گذراندن دوره هایشان بودند. تکفیری ها با کمک خائنانی از عشایر منطقه، مسئولان محلی منطقه صلاح الدین و برخی نظامی ها توانستند دست به چنین کاری بزنند. 

اما طولی نکشید که گروه های بسیج مردمی عراق «حشد الشعبی» توسط جوانان مومن و مبارز عراق تشکیل شد و آنها توانستند با سلحشوری و شجاعتشان در کنار ارتش عراق، مقابل تکفیری ها بایستند و رویای برقراری حکومت منحوس داعش بر ممالک اسلامی را بر باد دادند. سردار سلیمانی در وصف این مجاهدان می گوید: «امریکا و اسرائیل خیال می‌کردند که با ایجاد یک جریان، یک ارتش اعتقادی و مذهبی می‌توانند ایران را به زانو در آورند اما نتیجه آن چه شد؟ با ورود علما و مراجع عراق و تشکیل حشد الشعبی، با قدرت اعتقادی و مذهبی مردم جلوی داعش گرفته شد و ورود حشد الشعبی به ارتش عراق، ارتش عراق را نیز به یک ارتش حزب الهی تبدیل کرد و توانستن بر اعتقادات باطل تکفیری پیروز شده و خلیفه به ناحق نشسته را از موصل اخراج کنند.»

همچنین رزمندگان مدافع حریم آل الله که سرزمین مسلمانان و اماکن مقدسه خود را در خطر می دیدند گروه گروه به عراق هجرت کردند و پا به پای نیروهای حشد و الشعبی در جهت نابودی تکفیری ها کوشیدند. حاج قاسم در وصف آنها نیز بعد از آزاد سازی شهری دیگر از عراق از دست داعشی ها می گوید: «ملت ایران با اهدای بهترین فرزندان و سرداران خود با پشتیبانی‌های به موقع توانست در پیروزی موصل سهمی داشته باشد و از این بابت سر بلند است.»


تصویر سردار سلیمانی و شعار لبیک یا خامنه ای که توسط نیروهای حشد الشعبی بعد از پس گرفتن تکریت بر یکی از دیوار های پایگاه اسپایکر حک شد

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1398915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • سعید IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  25 14
  آمریکای جنایتکار و ظالم به ظلم گرفتار خواهد شد و ایالات متحده فرو می پاشد. انشاءا...
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
  8 2
  ارامش امروزعراق... مدیون سردار سلیمانی که روحش شاد یادش گرامی
 • IR ۰۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  5 2
  مرگ بر تمامی خائنین و وطن فروشان که هر چه ظالمان انجام داده اند به مدد همین ها بوده است امید است آه خانواده های مظلومی که بی گناه در این کشتار فرزندانشان را از دست دادند ریشه آمریکا را بخشکاند و خون این شهیدان به ثمر بنشیند
 • US ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  5 1
  هزاران درود بر روان پاک شهید عزیزمان سردار سلیمانی ، مرگ بر دولت جنایتکار امریکا و انگلیس و استبداد گران عالم ، انشالله مسببین روزی عزیزترین افرادزندگی خودرا در این حال ببینند و درد مادران داغ کشیده رادرک کنند .