۱۶۰۰تن انواع ماهی در استخرهای قزوین تولید می‌شود

ایرج رحمانی گفت: سالانه بیش از ۱۶۰۰تن انواع ماهیان خوراکی سردابی و گرمابی در استخرهای دو منظوره کشاورزی قزوین تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ایرج رحمانی، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۰۲استخر دو منظوره کشاورزی در استان به تولید ماهیان خوراکی سردابی می پردازند که میزان تولیدات آنها در سال گذشته هزار و ۳۲۸تن بود.
او اظهار کرد: ۵۲استخر دو منظوره کشاورزی در استان قزوین نیز به تولید ماهیان گرمابی اشتغال دارند که میزان تولید آنها در سال گذشته ۳۶۱تن بود.
رحمانی با بیان اینکه استخرهای دو منظوره کشاورزی سهم بالایی در تولید ماهیان خوراکی در استان قزوین دارند،یادآور شد: سال گذشته نزدیک به چهار هزار تن ماهی خوراکی اعم از سردابی، گرمابی و خاویاری در استان پرورش یافت و تولید شد که سهم این استخرها از این میزان تولید هزار و ۶۸۰تن بود.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: استخرهای دو منظوره کشاورزی و پرورش ماهی یک ظرفیت خوب برای تامین آب مورد نیاز مزارع و همچنین تولید ماهی به عنوان یک غذای مقوی و سالم در راستای کمک به تامین امنیت غذایی جامعه به شمار می رود.
 در حال حاضر ۳۷۷واحد پرورش ماهی در استان قزوین فعالیت دارند.

46

کد خبر 1398952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =