۰ نفر
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
تعامل ۳ قوه، جهش تولید را رقم خواهد زد

این روزها که کشور دچار بحران اقتصادی و معیشتی است، نیاز به ایجاد یک رنسانس و تغییر در رویکردها هستیم.

رونق تولید و جهش تولید از مولفه‌هایی هستند که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد و اقتصاد کشور را نیز از همین طریق می توان نجات یافت.

به دلایل شرایط تحریمی شدیدی که علیه کشور ما وجود دارد، دیگر نمی توانیم مانند سابق نفت را بفروشیم و به پول آن تکیه کنیم، از همین رو برای رونق تولید و رنسانس در تولید اگر به توان علمی جوانان و استعداد و توانایی های آنان اعتماد کنیم، می توانیم علاوه بر کم کردن وادرات به کشور، مشکلات بیکاری جوانان را نیز حل بکنیم و زمینه را برای جهش تولید نیز فراهم کنیم.

از همین رو مجلس یازدهم که در آغاز راه خود قرار دارد، باید مسائل اقتصادی و بحران های معیشتی مردم را مهم ترین اولویت کار خود قرار دهد و برای حل آنان تلاش خود را به کار ببرد. باید حوزه صادرات کالا را سر و سامان بدهیم، با سازمان توسعه تجارت مذاکره کرده و در راستای قوانین حرکت کنیم.

نکته مهم آن است که ما صادرات داریم اما به دلیل تحریم ها بازگشت ارزی نداریم و سامان دادن به تعهد ارزی دیگر اولویت پارلمان است.

برای حل چالش های به وجود آمده به همکاری و همراهی هر ۳ قوه نیاز داریم چرا که تعامل قوای سه گانه رمز پیروزی کشور است. هر چند که هر ۳ قوا سیاست‌های مستقلی دارند اما تعامل آنان با یکدیگر کارها را تسهیل می‌کند. 

اگر هرچه سه قوه در یک مسیر حرکت کنند بدون شک آن رونق تولید و جهش تولیدی که مد نظر رهبر انقلاب است محقق خواهد شد و بار و فشار سنگین تحریم ها نمی توانند آسیبی به کشور برساند.

* نماینده مردم ملایر در مجلس یازدهم

۲۷۲۱۵

کد خبر 1399022

برچسب‌ها