تسهیلات به کمک مشتریان لوازم خانگی می آیند؟

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در حوزه ساماندهی تولید، مقرر شد ارز مورد نیاز قطعات یدکی لوازم خانگی با اولویت ویژه از سوی بانک مرکزی تامین شود و بانک مرکزی نیز در این زمینه همکاری دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار در خاتمه نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه تامین منابع ریالی مورد نیاز تولید لوازم خانگی، وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی تغییر می‌کند، افزایش قیمت ها اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل معاونت صنایع وزارت صنعت طرحی پیشنهاد کرده که تسهیلات ارزان قیمت ۱۲ درصدی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد تا قدرت خریدشان افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: در حوزه ساماندهی تولید، مقرر شد ارز مورد نیاز قطعات یدکی لوازم خانگی با اولویت ویژه از سوی بانک مرکزی تامین شود و بانک مرکزی نیز در این زمینه همکاری دارد.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: در موضوع افزایش عمق ساخت داخل، مقرر شد ضریب وابستگی با برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل کاهش یابد، همچنین تولید تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت و در تلاشیم تا تولیدات جدید را به بازار تزریق کنیم.

وی تاکید کرد: مهمترین عامل تغییرات قیمت لوازم خانگی، افزایش نرخ ماده اولیه ورق است که برای ساماندهی آن مقرر شد معاونت امور صنایع وزارتخانه ظرف تقاضا را در حوزه فولاد ساماندهی کند.

کلامی توضیح داد: این بدان معناست که با مراجعه به واحدهای تولیدی، مقادیر تولیدشان را در گزارش های حسابرسی و غیره مشخص کند تا ورق تولیدی آنها را به نرخ کشف شده در بورس با قیمت مشخص تامین کنیم تا نیازها در این زمینه رفع شود.

وی در آخر به تاکید سرپرست وزارت صنعت بر کاهش ضریب وابستگی ارزی خودروها و حتی توجه به تولید خودروهای برقی اشاره کرد و گفت:‌ در این زمینه تکالیف برای ایدرو برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مشخص شده تا صنعت خودروسازی بتواند همپای فناوری روز جهان حرکت کند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1399073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =