انجام روزانه ۶۰۰ تست تشخیص کویید ۱۹ در آذربایجان‌غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا درباره وضعیت استان در شیوع بیماری کرونا گفت: پس از بازگشایی های انجام گرفته و کاهش میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی، براساس تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ تقریبا به قسمت متوسط پیک در استان رسیده ایم.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده درباره تعداد تست های انجام گرفته افزود: به منظور تشخیص مبتلایان به کرونا به طور میانگین روزانه ۶۰۰ تست در استان انجام می گیرد. این در حالی است که در روز های نخست بیماری تنها ۵۰ تا ۶۰ تست انجام می گرفت اما با افزایش تعداد آزمایشگاه ها و تجهیز آنها توانستیم این عدد را به ۶۰۰ تست در روز برسانیم.

وی درباره وضعیت تجهیزات حوزه درمان بیان کرد: تجهیزات درمانی استان در شرایط فعلی پاسخگو است. همچنین در روزهای گذشته با بازدید دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت از برخی شهر های استان، ۴ دستگاه سی تی اسکن به منظور تجهیز بیمارستان ها تدارک دیده شد که به زودی به بیمارستان های استان افزوده می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره گروه های سنی مبتلا به کویید ۱۹ افزود: در آذربایجان غربی گروه های سنی زیر ۱۴ سال حدود ۳.۸ درصد، گروه های سنی ۱۵ تا ۵۴ سال حدود ۶۹.۷ درصد و گروه های سنی ۵۵ سال و بالاتر حدود ۲۶.۶ درصد به بیماری کویید ۱۹ مبتلا شده اند.

به گفته آقازاده، ۸۰ درصد مبتلایان کویید ۱۹ در استان ساکن شهر و ۲۰ درصد مبتلایان ساکن روستا هستند.

46

کد خبر 1399096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =