حملات تند نماینده جبهه پایداری به وزیر ارشاد: به خانواده خودتان اجازه دیدن این فیلم‌ها را می‌دهید؟ /قالیباف: در تریبون نباید از خودمان انتقاد کنیم

قالیباف گفت: ما در تریبون حق انتقاد از خودمان را نداریم؛ما مسئول همه بایدهایی هستیم که مطرح می‌شود و باید مشکلات را خودمان حل کنیم

به گزارش خبرآنلاین، امروز بهارستان‌نشینان میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بود و همین حضور موجب شد تا بحث فرهنگ داغ شود و پای بحث‌هایی مانند فضای مجازی، جمعیت و خانواده و ... به میان بیاید. در این میان نمایندگان هم برای انتقاد به وضعیت فرهنگ و فضای مجازی صف کشیدند و اغلب خواستار نظارت بر فضای مجازی بودند و حتی از لزوم فیلترینگ هم صحبت‌هایی بیان شد. 

انتقاد نماینده پایداری از وزیر فرهنگ

سید محمود نبویان نماینده تهران  بعد از صحبت‌های وزیر ارشاد و تذکرات تعدادی از نمایندگان خطاب به وزیر گفت: اگر اسلام را از وزرات فرهنگ حذف کنیم در جوامع سکولار ضد دینی همین کارها را انجام نمی‌دهند؟ یعنی توجه به کتابخانه های عمومی و پژوهش و استانها ندارند؟ من سوالم این است که مراد شما از فرهنگ چیست؟ برای فرهنگ ۲۰۰ معنا وجود دارد آن معنایی که شما مورد قبول همه ماست یعنی اعتقادات و ارزشها.

او ادامه داد: شما برای اعتقادات جوانان ما و مردم در جامعه اسلامی چه کاری انجام دادید. نسبت وضع فضای مجازی با اعتقاد ما چیست؟ دوباره تاکید میکنم اگر واژه اسلامی را از فرهنگ و ارشاد حذف کنیم چه مشکلی پیش می‌اید در تضاد با این فعالیت های شماست؟در حوزه ارزش‌ها شما برای ساده زیستی چه کاری کردید؟ در مقابله با اشرافیت که دولتمردان ما به آن گرفتار هستند چه کاری کردید؟ تفکر و فرهنگ اسلامی یعنی این. درمقابله با تفکر غرب چه کار کردید؟

نبویان گفت: من سوال دیگری دارم شما در حوزه تقویت انقلاب اسلامی در حوزه هنر چه کار کردید؟ مگر نباید بودجه‌ها متوجه این موضوع شود؟ آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نظام جمهوری اسلامی هست یا خیر؟ اگر هست همه بودجه های شما باید متوجه این موضوع شود. در چنین شرایطی نباید جشنواره عمار تحریم شود.

او همچنین گفت: تمام فیلم ها را اگر نگاه کنید به خانواده خودتان اجازه نمی‌دهید این فیلم ها را نگاه کنند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ فرهنگ متشکل از اعتقادات و ارزش‌هاست برای این دو باور چه کار کردید وگرنه به موضوع کتابخانه عمومی در جوامع سکولار هم پرداخته می‌شود و شفافیت قوی‌تر از ما و تجه به استانها قوی‌تر از شما و قوی‌تر از ما صورت می‌گیرد اما برای فرهنگ چه کار کرده‌اید. من منتظر پاسخ شما می‌مانم تا بگویید برای ارزش‌ها و اعتقادات چه کردید.

در تریبون نباید از خودمان انتقاد کنیم 

همچنین در جلسه علنی امروز مجلس «محمدباقر قالیباف» پس سخنان حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات در تذکری گفت: جناب آقای قمی! هم بنده در مجلس و هم شما در سازمان تبلیغات مسئولیت‌هایی را برعهده داریم و باید مشکلات را حل کنیم.

او با بیان اینکه ما در تریبون حق انتقاد از خودمان را نداریم، گفت: ما مسئول همه بایدهایی هستیم که مطرح می‌شود و باید مشکلات را خودمان حل کنیم.

قالیباف تاکید کرد: چه کسی باید این نکاتی که شما مطرح کردید را حل کند؟ آیا غیر از شما و بنده باید این مشکلات را حل کنیم؟

رئیس مجلس گفت: اگر مردم دو مرتبه بخواهند از ما نقد بشنوند، خب چه کسانی باید این مسائل را حل کنند؟ امیدوارم در مجلس یازدهم دست به دست هم بدهیم و مشکلات و معضلات موجود را حل و فصل کنیم. 

۲۷۲۱۶

کد خبر 1399233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =