صادرات ۲۴هزار تن کالا از استان سمنان طی دو ماه گذشته

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: طی دو ماه ابتدایی سالجاری بیش از ۲۴هزار تن کالا از گمرک استان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، حمیدرضا مداح در حاشیه جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با بیان این خبر گفت: ۲۴هزار و ۲۷۸ تن کالا از استان سمنان در دو ماهه اول سال جاری به ارزش ۱۸ میلیون و ۲۷۶ هزار دلار صادر شده است.
وی با بیان اینکه ارزش هرتن کالای صادراتی در استان طی این مدت ۷۵۳ دلار می باشد خاطر نشان کرد: بیشترین کالاهای صادراتی استان از نظر وزنی ، محصولات صنعتی ۴۳درصد ، فرآورده های نفتی و محصولات پترو شیمی ۳درصد ، محصولات ساختمانی و معدنی ۵۳درصد و محصولات کشاورزی و دامی یک درصد می باشد.  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: کالاهای صادراتی در این مدت به ۲۲کشورجهان صادر گردیده است که شا مل  ۳۴قلم  کالا میباشد که توسط  ۳۳شرکت و واحد تولیدی انجام گرفته است.
حمیدرضا مداح افزود: در دو ماهه سالجاری یک هزار و ۳۵۵ تن کالا به ارزش ۵ میلیون و ۹۲۱ هزار دلار به استان وارد و از گمرک ترخیص گردیده است که عمده کالاهای وارداتی شامل ماژول نمایشگر ، اجزاء و قطعات ماشین ها و دستگاه های برقی ، سایر هادی های برقی ، محصولات تخت نورد شده ، کائوچوی اتیلن و پروپیلن می باشد که شامل ۲۵ نوع قلم کالا میباشد که توسط ۱۴شرکت و واحد تولیدی از ۹ کشور جهان وارد گردیده است.

46

کد خبر 1399271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =