سعیدی: امکان گفت‌وگو با دادکان وجود دارد

میزان نوشت: دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: کمیته ملی المپیک این آمادگی را دارد که با دادکان گفت‌وگو کند.

کیکاووس سعیدی در خصوص اینکه گفته شده به احتمال فراوان المپیک لغو خواهد شد، اظهار داشت: تاکنون IOC هیچ تصمیمی در این مورد نگرفته و در واقع اصل بر برگزاری این مسابقات است. البته طبق گفته‌های باخ قرار شده در ماه مارس در مورد برگزاری یا عدم برگزاری المپیک تصمیم‌گیری شود.

وی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد المپیک لغو شود، گفت: این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و منتظر تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک هستیم. از روز گذشته هم تمرینات مجازی ورزشکاران زیر نظر کادرفنی و متخصصان شروع شده است و همانطور که گفتم ما اصل را روی برگزاری المپیک گذاشته‌ایم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره اینکه بورسیه ورزشکاران به چه نحوی پیش رفت، توضیح داد: کیانوش رستمی چند روز پیش پول خود را دریافت کرد. ما تمام این پرداخت‌ها را رصد می‌کنیم زیرا این پول سهم ورزشکار است. البته این مسیر باید از طریق خود فدراسیون‌ها انجام و در ادامه از طریق خود فدراسیون‌ها به ورزشکاران پرداخت شود.

سعیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات مالی فدراسیون‌ها، چه زمانی بودجه آنها پرداخت خواهد شد، گفت: در حال تلاش هستیم تا در اولین فرصت بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت کنیم. البته این مسئله منوط به این است که ما از خزانه پول بگیریم. به دلیل معضل کرونا کل دنیا شرایط سختی دارد و این موضوع مختص به ایران نیست.

وی در مورد اختلاف نظر کمیته ملی المپیک با دادکان توضیح داد: به اندازه کافی در این مورد صحبت شده و رییس کمیته ملی المپیک هم مواضع این کمیته را عنوان کرده است. ما در شرایطی هستیم که باید در ورزش کشور آرامش باشد و از حواشی دوری کنیم. به همین دلیل کمیته ملی المپیک حق قانونی خودش می‌داند که صحبت‌های دادکان را از طریق مراجع قانونی پیگیری کند. 

دبیر کل کمیته ملی المپیک در پایان در مورد اینکه آیا امکان گفت‌وگو و رفع اختلافات با دادکان وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: کمیته ملی المپیک این آمادگی را دارد با دادکان گفت‌وگو کند، اما پیگیری قانونی صحبت‌های دادکان، حق کمیته ملی المپیک است.

256 251

کد خبر 1399279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =