آغاز خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی قزوین

عباس آقاعلیخانی از آغاز خرید تضمینی گندم در ۸مرکز خرید شبکه تعاون روستایی استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از  قزوین؛  عباس آقاعلیخانی، مدیر تعاون روستایی استان قزوین از آغاز خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی استان خبرداد و اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی تعاون روستایی خرید تضمینی محصولات در جهت رفاه حال کشاورزان است و هدف از خرید تضمینی گندم ایجاد تعادل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است.
او اعلام کرد: ۸مرکز خرید اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی قزوین، شرکت تعاونی روستایی پیمان، شرکت تعاونی روستایی البرز، اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی بوئین زهرا، اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی شهرستان قزوین، شرکت تعاونی روستایی سعید، شرکت تعاونی روستایی نصر، شرکت تعاونی روستایی آرش و شرکت تعاونی روستایی خیام مسئولیت خرید گندم کشاورزان در استان را برعهده دارند.
این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت تعیین شده برای خرید تضمینی گندم به طور میانگین هر کیلو ۲۵هزار ریال است، گفت: مراکز خرید از ساعت ۸ صبح تا پاسی از شب بدون وقفه و تازمانی که به هر میزان کامیون در محل مراکز  برای تحویل گندم حضور داشته باشند گندم کشاورزان را تحویل می گیرند.
او افزود: برای تعیین کیفیت گندم‎های عرضه شده توسط کشاورزان مولفه‎هایی مانند رطوبت، افت مفید و غیرمفید، سن‎زدگی و ... در نظر گرفته شده است.
مدیر تعاون روستایی استان قزوین یادآور شد: عملیات خرید گندم در قزوین مشتمل بر چرخه و زنجیره‌ای شامل دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است تا محصول گندم در کیفی‌ترین شرایط خرید و ذخیره‌سازی شود.

۴۶

کد خبر 1399374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =