۰ نفر
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
آیا طرح الحاق قرار است به تعویق بیفتد؟

ایسنا نوشت: در حالی که تنها دو هفته به موعد اجرای طرح الحاق باقی مانده، هنوز سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی جزئیات این طرح را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش هیئت رسانه‌ای اسرائیل "مکان"، یک منبع امنیتی صهیونیستی اعلام کرد، سرویس‌های امنیتی این رژیم اعم از ارتش و سرویس‌های امنیت داخلی (شاباک) هنوز جزئیات طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را دریافت نکرده‌اند این در حالی است که طبق اعلام بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قراراست اول ژوئیه یعنی تقریبا دو هفته دیگر روند الحاق اجرایی شود.

منبع مذکور گفت، آمادگی برای اجرای این طرح ممکن است هفته‌ها طول بکشد، سرویس‌های امنیتی چندین هفته زمان لازم دارند تا از نظر تعداد نیروها و جمع آوری اطلاعات، خود را برای اجرای طرح آماده کنند.

شبکه ۱۲ اسرائیل هم اعلام کرد، نتانیاهو و رئیس کنست امروز (یکشنبه) با بنی‌ گانتس، نخست وزیر دوره‌ ای دولت جدید و گابی اشکنازی، وزیر خارجه این رژیم دیدار می‌کنند تا درباره ساز و کار اجرای طرح حاکمیت به توافق برسند.

اما در رام‌الله موضوع مقابله با طرح الحاق مطرح است و ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین از حرکت مستمر همه جبهه ها برای ممانعت از اجرای این اقدام توسط رژیم صهیونیستی خبر داده و اعلام کرد، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل با آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان موضوع الحاق را مورد بررسی قرار داده است.

312 310

کد خبر 1399398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =