نظام سلامت ‌کرمانشاه هفته سختی را برای مدیریت کرونا پشت سر گذاشت / آزمایش‌های تشخیصی افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: به زودی تعداد آزمایش‌های تشخیص کرونا به ۱۰۰۰ مورد در روز افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : محمودرضا مرادی اظهار داشت: تعداد آزمایش‌های تشخیص قطعی در استان به زودی به بیش از یک هزار مورد خواهد رسید. 

وی عنوان کرد: نظام سلامت در کرمانشاه هفته سختی را برای مدیریت کرونا پشت سر گذاشت و هرچند موجب خستگی همکاران شد اما با ایثار و از خود گذشتگی در این زمینه کار کردند.

مرادی گفت: تخت‌های ویژه‌ای که راه اندازی کردیم در این چند روز به ما کمک کردند، یک بخش آی سی یو دیگر در بیمارستان آیت‌الله طالقانی با ۱۲ تخت راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: یک بخش مربوط به بیماران کرونا در بیمارستان امام حسین(ع)  آماده پذیرش بیماران شده است.

مرادی با اشاره به اینکه شهرستان‌ها را به طور مرتب رصد می‌کنیم گفت: در هفته گذشته در جوانرود شاهد افزایش بیماری بودیم و این مشکل ممکن است در هر شهرستان دیگری بروز کند؛ اما باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در نحوه خدمت، کمبود درمانی پیش نیاید.

وی افزود: سه دستگاه اکسیژن ساز جدید به استان وارد شده است، یک دستگاه در بیمارستان گلستان نصب شده که دستگاه قبلی به بیمارستان نسیم منتقل می‌شود، یک دستگاه در بیمارستان فارابی مستقر شد و یک دستگاه دیگر نیز در این بیمارستان آماده خدمت می‌شود و همچنین با توجه به نیاز مرکز فارابی دستور خرید ۱۰۰ کپسول اکسیژن صادر شد.

مرادی عنوان کرد: تلاش بیشتر، پیگیری و پیش بینی در دستور کار دانشگاه قرار دارد و پیش بینی را مهم ترین رکن در این زمینه می‌دانیم.

وی گفت: باید بر رعایت نکات بهداشتی و حفاظتی در کلینیک‌ها، آزمایشگاه ها و مطب‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد و هیچ بیماری بدون ماسک وارد این محیط‌ها نشود و با نوبت‌دهی اینترنتی و تعیین ساعت حضور مشخص ساعت انتظار آنان کوتاه شود.

48

کد خبر 1399411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =