تحریم‌های جدید آمریکا تاثیری بر وضعیت اقتصادی ایران نخواهد داشت

روز دوشنبه، روزنامه "واشنگتن فری بیکِن" طی گزارشی اختصاصی اعلام کرد: هفته جاری، جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا قصد دارند بزرگترین و بی‌سابقه‌ ترین بسته تحریمی علیه ایران را با هدف محدود کردن تامین مالی تروریسم ارائه نمایند؛ در این حال بنا به گفته کارشناسان، جمهوری‌خواهان در حالی طرح مذکور را سخت‌ترین تحریم‌های تاریخی علیه ایران معرفی می کنند که پیش از این، فشار حداکثری دولت ترامپ و تلاش وی برای متحد نمودن جامعه جهانی علیه ایران بی نتیجه باقی مانده است. 

به گزارش خبرآنلاین در این طرح، تحریم بخش هایی نظیر بانکداری و مالی، پتروشیمی، کشتیرانی، هسته ای و خودرو مدنظر قرار دارد که پیش از این با خروج آمریکا از برجام در سال 2018 مورد شدیدترین تحریم ها قرار گرفته است. 

در واقع، تحریم‌های جدید کنگره آمریکا تنها تلی روی انباشت تحریم‌های قبلی است که شکل و شمایل آن‌ها تغییر می‌کند و نشانه ای از ناکارآمدی دیپلماسی این کشور است. این تحریم ها در عمل تغییری در وضعیت کنونی ایران ایجاد نخواهد کرد، چرا که هم اکنون تحت شدیدترین تحریم های تاریخی قرار دارد.

تحریم‌ دوباره ایران به‌زعم کنگره آمریکا برای سخت‌تر کردن تحریم‌های قبل است. اما اعمال تحریم دوباره نشان از دست خالی آمریکا در تحریم‌های همه جانبه علیه ایران است. چون آمریکا تاکنون هر نوع تحریمی را علیه ایران اجرا کرده است. از طرفی، تلاش آمریکا برای به زانو درآوردن ایران و فروپاشی اقتصادی ناکام مانده و اثر تحریم‌های اقتصادی به مرور زمان با تکیه بر آموزه های اقتصاد مقاومتی و تقویت توان داخلی، کاهش یافته  و از این رو، تحریم های جدید آمریکا تاثیر منفی مدنظر این کشور بر اقتصاد ایران را نخواهد داشت.

223223

کد خبر 1399492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =