دلیل گران شدن قیمت طلا و سکه در بازار از زبان رییس اتحادیه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: داد و ستدها در بازار افزایش یافته است که عاملی در گرانی طلا به شمار می‌رود.

ابراهیم محمدولی با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: امروز مقداری قیمت‌ها در بازار روند افزایشی داشت. مدتی بود که داد و ستدها در بازار کاهش پیدا کرده بود و تقاضایی برای خرید طلا و سکه وجود نداشت و روال عادی داشت، اما هم اکنون داد و ستدها افزایش یافته است که عاملی در گرانی طلا به شمار می‌رود.

این مقام مسئول با بیان اینکه طلا و سکه این روزها شاهد افزایش قیمت است، ادامه داد: از بعد از ظهر دیروز مقداری قیمت طلا و سکه نوسانی شد و روال عادی به خود ندید. این افزایش قیمت طلا به دلیل افزایش قیمت اونس جهانی بود که به هزار و ۷۳۱ دلار رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۷۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: امروز در بازار هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب شده ۳ میلیون و ۱۹۹ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۹۰ هزار تومان معامله شد.

محمدولی در خصوص علت افزایش قیمت طلا و سکه در بازار، بیان کرد: در درجه اول قیمت اونس جهانی در افزایش قیمت طلا و سکه موثر بود. همچنین افزایش تقاضا در افزایش قیمت طلا و سکه اثرگذار است. با افزایش داد و ستدها قیمت شاهد نوسان خواهد بود.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1399505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =