آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۷ میلیون ‌و ۹۴۰ هزار رسید

با ادامه همه گیری ویروس کرونا در جهان شمار مبتلایان به هفت میلیون و نهصد وسی هزار تن رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین، شمار مبتلایان به بیماری کووید19 در جهان به عدد 7,939,941 و  تعداد کشته شدگان به 433,904 تن رسیده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

کشورهای قاره آمریکا

اعتراضات سه هفته اخیر در آمریکا موجب شده تا توجه رسانه‌ها به آمار بالای مرگ و میر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا کمتر شود. به گزارش سی ان ان، با این حال دکتر آنتونی فائوچی، متخصص برجسته بیماری‌های عفونی و عضو کارگروه کروناویروس در کاخ سفید معتقد است که با وجود افزایش شمار مبتلایان جدید کووید-۱۹ در چندین ایالت از آمریکا در حال حاضر وقوع موج دوم کرونا در این کشور قطعی نیست. در عین حال بسیاری از کارشناسان نگران‌اند که اعتراضات ضد نژادپرستی اخیر در ایالات متحده آمریکا می‌تواند به موج دوم "کروناویروس" کمک کند اما دکتر آنتونی فاوسی اظهار داشته که لزوماََ ممکن است وضعیت به این صورت نباشد. موارد ابتلا به کروناویروس جدید در چندین ایالت آمریکا رو به افزایش است و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده هشدار داده‌ که با بازگشایی کسب و کارها در ایالت‌ها، این موارد ممکن است در تابستان امسال افزایش یابد.

 مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا (CDC) روز جمعه اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود شمار قربانیان کرونای این کشور تا تاریخ چهارم ژوئیه به ۱۳۰ هزار نفر برسد. طبق تجزیه و تحلیل دانشگاه جان هاپکینز، طی یک هفته گذشته حداقل ۱۳ ایالت روند صعودی در شمار مبتلایان جدید روزانه خود داشته‌اند، در حالی که طی مدت مشابه شمار مبتلایان جدید در حداقل ۲۴ ایالت بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

در شبانه روز گذشته 9,506مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم 2,151,730 برسد. در 24 ساعت گذشته هم122  تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به117,649 تن می رسد.

رده دوم دنیا به کشور برزیل اختصاص دارد که با تازگی تصاویری از آماده سازی گورهای دسته جمعی در آن منتشر شده است. به گزارش نیویورک تایمز، همزمان ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل با این ادعا که یک داروی شگفت‌انگیز وجود دارد، جامعه پزشکی را مبهوت کرد. وی در اواخر ماه ماه مارس در جمع هواداران خود گفت: «خدا با برزیل است، درمان اینجاست. کلروکین همه جا کار می‌کند. این در حالی است که کارشناسان می گویند مخالفت بولسونارو با توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا و ترویج داروهای تایید نشده همانند کلروکین و هیدروکلروکین از مهمترین عوامل شیوع گسترده کرونا در برزیل است.

در شبانه روز گذشته 1,989مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم 852,785 برسد. در 24 ساعت گذشته هم 46 تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به42,837 تن می رسد.

اوضاع در دو کشور مکزیک و شیلی نیز وخیم گزارش شده است. به خصوص شیلی که انتقادها نسبت به آمارهای اعلام شده افزایش یافته و کارشناسان معتقدند آمارهای واقعی فراتر از آن چیزی است که دولت اعلام می کند. در شبانه روز گذشته6,938 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم174,293  برسد. در 24 ساعت گذشته هم 222 تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به3,323 تن می رسد.

در مکزیک نیز در شبانه روز گذشته3,494 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم 142,690 برسد. در 24 ساعت گذشته هم424  تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به16,872 تن می رسد.


اروپا

نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است که تنها کمتر از یک سوم از مردم انگلیس در حال حاضر عملکرد دولت بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در مدیریت بحران شیوع کرونا را قبول دارند. به گزارش گاردین نتایج نظرسنجی موسسه «اوپینیوم» نشان داد که میزان رضایت از عملکرد دولت انگلیس در ارتباط با ویروس کرونا با کاهش ۴ درصدی، شاهد افت تازه ای بوده است.براساس این نظرسنجی،تنها ۳ نفر از هر ۱۰ نفر از مردم انگلیس از عملکرد دولت در مهار کرونا راضی بودند.با این حال، این نظرسنجی نشان داد که نارضایتی از نحوه اقدام بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس در سطح ثابتی ماند و افزایش قابل توجهی در میزان محبوبیت وی یا نارضایتی از او طی سه هفته گذشته گزارش نشد.

محافظه کاران پس از آنکه در مدت ۸ هفته گذشته شاهد کاهش ۲۳ درصدی میزان محبوبیت شان بودند، درهفته جاری به اقبال اندکی در برابر حزب کارگر دست یافتند و این رقم، مختصر افزایشی یافت.این میزان محبوبیت برای حزب محافظه کار انگلیس از ۴۳ درصد به ۴۴ درصد رسید و حال آنکه حزب کارگر برای اولین بار از هفته دوم ماه آوریل (اواخر فروردین)، شاهد کاهش میزان محبوبیت یک درصدی و رسیدن به سطح ۳۹ درصد بود.

در شبانه روز گذشته1,514 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم295,889  برسد. در 24 ساعت گذشته هم 36 تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به41,698 تن می رسد.

وزارت بهداشت روسیه نیز امروز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که روند ابتلا و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ مورد جدید فوت و ۸ هزار و ۸۳۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است. شمار فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در روسیه به ۶ هزار و ۹۴۸ نفر و تعداد مبتلایان هم به ۵۲۸ هزار و ۹۶۴ نفر رسیده است.همچنین گزارش‌ها در این خصوص حاکی از آن است: با ترخیص ۵ هزار و ۲۷۱ بیمار دیگر، آمار بهبودیافتگان روسیه تا امروز به ۲۸۰ هزار و ۵۰ نفر رسیده است.
 

آسیا

به گزارش تی آر تی، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که در طول 24 ساعت گذشته 57 مورد جدید مبتلا به ویروس کووید-19 از جمله 19 منشا خارجی در این کشور شناسایی شده است. این بالاترین آمار ابتلا طی دو ماه اخیر در این کشور است. بر این اساس طی شبانه روز اخیر 36 تن در پکن٬ 2 تن در لیائونینگ٬ 17 نفر در گوانگ‌دونگ و در شانگهای و چونگ‌کینگ هر کدام یک مورد ثبت شده است. به گزارش این کمیسیون، طی یک روز اخیر، هیچ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در چین گزارش نشده است. تاکنون 4 هزار و 634 نفر در این کشور بر اثر این بیماری جان باخته‌ و در مجموع 83 هزار و 132 نفر نیز مبتلا شده‌اند.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند، طی شبانه روز گذشته با شناسایی 11 هزار و 929 مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-19) شمار مبتلایان در این کشور به 320 هزار و 922 نفر رسیده است. همچنین با فوت 311 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-19 در هند به 9 هزار و 195 تن افزایش یافته است. تعداد بهبودیافتگان نیز به 162 هزار و 379 نفر رسیده‌ است. گفته می‌شود که کاهش سطح تمهیدات قرنطینه در این کشور و گشایش مراکز خرید، کافه‌ها، رستوران‌ها و معابد در افزایش موارد ابتلا نقش داشته است. بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، هند به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

با افزایش شیوع این ویروس در پاکستان عمران خان نخست وزیر این کشور گفت: اکنون زمان سخت‌گیری و تشدید ضوابط مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی، جلوگیری از انتشار ویروس، شناسایی ناقلین و جداسازی آنها از دیگر افراد فرا رسیده است. به گزارش ای آر وای، وی ادامه داد از این پس هیچ‌کس حق تردد و حضور در اماکن عمومی بدون استفاده از ماسک را ندارد.

 در شبانه روز گذشته6,825 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم 139,230 برسد. در 24 ساعت گذشته هم81  تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به2,632 تن می رسد.

در بنگلادش هم 3,141 در شبانه روز گذشته مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم87,520  برسد. در 24 ساعت گذشته هم 32 تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به1,171 تن می رسد.

خاورمیانه

از ترکیه نیز خبر می رسد که شمار نظامیان مبتلا به کرونای این کشور در سوریه افزایش یافته است. در همین راستا روزنامه حُریّت ترکیه نوشت که شمار زیادی از نیروهای نظامی این کشور که در شمال سوریه حضور دارند، به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. این روزنامه دیروز جمعه به نقل از «رحمی دوغان»، استاندار استان «هاتای» ترکیه (جنوب) گفت که در مجموع ۳۲۰ نفر در این استان مبتلا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۴۰ تن از آن‌ها نیروهای ارتش و پلیسی است که در شهرهای سوری عفرین و ادلب مستقر هستند. به گفته دوغان، ۱۲۰ تن از نظامیان مبتلا به کرونا، نیروی پلیس و ۲۰ تن دیگر از نیروهای ارتش هستند. این مسئول ترکیه‌ای گفت که در بین غیرنظامیان ساکن در منطقه عفرین و ادلب هیچ گونه مورد مثبت ابتلا به کرونا تا به این لحظه ثبت نشده است.

 در شبانه روز گذشته1,562 مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ـ 19 در این کشور شناسایی شده است تا شمار کلی مبتلایان به رقم178,239  برسد. در 24 ساعت گذشته هم 15 تن جان باختند که با این حساب شمار کلی فوت شدگان به4,807 تن می رسد.

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان نیز اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار  ۲۳۳ نفر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۱۲۷ هزار و ۵۴۱ نفر رسید.همچنین وزارت بهداشت عربستان از  بهبودی ۲ هزار و ۱۷۲ نفر دیگر طی ساعات گذشته از چنگال کرونا اشاره کرد و شمار بهبود یافتگان از این بیماری مهلک را ۸۴ هزار و ۷۲۰ نفر دانست.وزارت بهداشت عربستان از ۴۰ فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته هم خبر داد و اعلام کرد که شمار فوتی های ناشی از کرونا در این کشور به ۹۷۲ نفر افزایش پیدا کرده است.مقامات بهداشتی سعودی همچنین به وخامت حال ۱۸۵۵ کرونایی در این کشور هم اشاره کردند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران نیز در تشریح آخرین آمار گفت: از دیروز تا امروز ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۶۴ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۴۸ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۷۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 لاری همچنین گفت: تا کنون یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و استانهای آذربایجان غربی، هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

310311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1399538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =