واکنش روحانیِ اصولگرا به احتمال کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

اعتمادآنلاین نوشت: سید رضا اکرمی گفت‌: سید حسن خمینی در سال ۹۴ برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان اعلام آمادگی کرد که متاسفانه راه را برای ایشان باز نکردند.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی،‌ عضو جامعه روحانیت مبارز، درباره کاندیدا شدن حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی که اتفاقاً مردم کمی حاضر به رأی دادن شدند، کشور به استقبال انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۰ می‌رود. از آنجا که ما حزب‌های قوی‌ نداریم و اساساً فعالیت‌های حزبی در ایران جدی گرفته نمی‌شود،‌ سیاسیون در نشست و گعده‌هایی که با هم دارند اسامی افرادی را به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح می‌کنند که اسم آیت‌الله سید حسن خمینی هم به میان آمده است.
 
این فعال سیاسی در ادامه گفت: اما بسیار بعید است که سید حسن آقا برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام آمادگی کند یا به دعوت گروه‌های سیاسی پاسخ مثبت بدهد. در واقع ایشان به عنوان نوه امام خمینی ترجیح می‌دهد همچنان در حوزه علمیه به تدریس بپردازد تا در این سنگر خدمت کند و تاثیرگذار باشد.
 
او توضیح داد: البته آیت الله سید حسن خمینی در سال ۹۴ برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان اعلام آمادگی کرد که متاسفانه راه را برای ایشان باز نکردند. به همین دلیل معلوم است حاضر نمی‌شود به عنوان یکی از خاندان امام بیاید و خود را در معرض تایید شورای نگهبان بگذارد.
 
اکرمی ادامه داد: همچنین این را باید در نظر گرفت که کرونا مردم را به ستوه آورده و مشکلات زیادی برای جامعه ایجاد کرده است. از آنجا که تا موعد انتخابات ریاست‌جمهوری یک سال مانده است، پرداختن به مسائل انتخاباتی و اینکه چه کسی بیایید و چه کسی نیاید زود است؛ یعنی همه باید اولویت را بر این بگذارند که ان‌شاءالله از این وضعیت نگران‌کننده به سلامت عبور کنیم.
 
۲۷۲۱۵

کد خبر 1399543

برچسب‌ها