امام جمعه همدان: قرآن اصیل‌ترین و قابل اعتمادترین منبع در اختیار بشر است

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: اگر قرآن با زبان روز در جامعه مطرح شود، قطعا جاذبه خوبی برای جوانان ایجاد خواهد کرد،.

گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در دیدار با رئیس دارالقرآن کریم کشور با اعلام اینکه متاسفانه نتوانسته‌ایم از آموزه های قرآن استفاده کامل ببریم، گفت: فطرت نیروی ما در درون جوانان است و قرآن هم زبان فطرت است که باید بتوانیم از آن استفاده کنیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برای آشنایی جوانان با مفاهیم قرآن تلاش باید کرد، افزود: عدم اختصاص بودجه مشخص فعالیت‌های قرآنی را با مشکل مواجه کرده است.

 نماینده ولی فقیه در استان همدان خاطرنشان کرد: علی‌رغم آن‌که بودجه‌های فرهنگی در دستگاه‌های مختلف وجود دارد اما یکی از مشکلات در عرصه قرآن و آموزش مباحث قرآنی، نبود بودجه مشخص برای این کار است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب بر استخراج قواعد زندگی از قرآن تاکید دارند، تصریح کرد: برای استخراج قواعد زندگی از قرآن نیازمند کار تحقیقاتی و انتشار کتب آماده‌ای برای استفاده عموم مردم هستیم.

آیت الله شعبانی اضافه کرد: امروز لازم داریم تا آموزه‌های قرآنی را به صورت هنرمندانه برای جذب جوانان و نوجوانان ارائه دهیم، چرا که با خواندن یک آیه نمی‌توان با قواعد قرآن برای زندگی آشنا شد.

46

کد خبر 1399616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =