۰ نفر
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
وضعیت لرستان رو به هشدار است

استاندار لرستان گفت: کرونا در استان رو به گسترش است و استفاده از ماسک به عنوان یک ابزار اساسی در جهت پیشگیری از این بیماری ضرورت دارد .

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، سید موسی خادمی افزود: با توجه به آمارهای اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی، وضعیت استان به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا افزایشی و رو به هشدار است .

 خادمی اظهار داشت: کرونا در استان رو به گسترش است و استفاده از ماسک به عنوان یک ابزار اساسی در جهت پیشگیری از این بیماری ضرورت دارد .

 وی با بیان اینکه پیش بینی می شود روند بیماری طی روزهای آتی رو به افزایش باشد، افزود: موضوع محدود کردن شهروندان، کسب و کار و رفت و آمدها مانند سابق میسر نیست و باید موضوع زندگی مردم و بیماری کرونا را در کنار هم و با رعایت نکات بهداشتی داشته باشیم .

استاندار لرستان تصریح کرد: در شرایط کنونی بهترین راهکار استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که مردم باید توجه خود را به این موضوع معطوف کنند .

 خادمی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به بیماری، بیان داشت: استفاده از ماسک در ارتباطات احتمال انتقال بیماری را به کمتر از ۵ درصد کاهش خواهد داد و از طرف دیگر در صورت عدم استفاده از آن، خطر ابتلا را تا ۹۵ درصد افزایش می دهد که ضرورت دارد مردم به این مهم توجه بیشتری داشته باشند .

وی با اعلام این نکته که اولین و مهمترین خواسته از مردم استفاده از ماسک است، افزود: در شرایط کنونی ماسک به عنوان حقوق ما بر همدیگر باید مورد استفاده قرار گیرد تا از وارد آمدن لطمه به دیگران و انتقال بیماری پیشگیری شود .

استاندار لرستان بیان کرد: تهیه و توزیع ماسک به مقدار لازم و قیمت مناسب در سطح بازار از نکات مطرح شده در جلسه امروز بود که ظرف هفته آتی این اقدام عملیاتی خواهد شد .

 خادمی در ادامه ادارات و دستگاههای اجرایی را نسبت به استفاده از ماسک توسط کارکنان و ارباب رجوع مکلف کرده و افزود: دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات با همکاری نیروی انتظامی نسبت به پلمپ واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند اقدام کنند .

وی در پایان تشکیل کمیته نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی با مسئولیت فرمانداران در همه شهرستانها را خواستار شد و گفت: مهمترین اقدام در رابطه با استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است که نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه هستیم .

۴۶

کد خبر 1399624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =