کپی‌برداری یحیی از روی دست برانکو

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس قصد دارد برای فصل آینده اسکلت تیم خود را حفظ کند. دقیقا شبیه کاری که برانکو ایوانکوویچ انجام می‌داد.

احسان خراسانی: یحیی گل‌محمدی فصل آینده نیز سرمربی پرسپولیس خواهد بود. جدا از هدف یحیی و تیمش برای ۹ هفته باقی‌مانده لیگ نوزدهم که چیزی به شروع آن نمانده، سرمربی قرمزها برنامه درازمدتی برای فصل بعد هم دارد و نمی‌خواهد به این زودی‌ها پرسپولیس از کورس قهرمانی خارج شود. در این مسیر یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که یحیی گرفته بی شباهت به تصمیم مهم برانکو ایوانکوویچ نیست.

در واقع می‌توان گفت یحیی دقیقا همان تصمیم سرمربی اسبق قرمزها را گرفته؛ نگه داشتن بازیکنان تیم و حفظ اسکلت ترکیب اصلی.

برانکو ایوانکوویچ سال‌ها با تیمی که در اختیار داشت در فوتبال ایران به موفقیت‌های زیادی رسید. تیم برانکو در لیگ پانزدهم نایب قهرمان شد اما در سه دوره بعدی لیگ با توجه به تقویت شدن در لیگ شانزدهم، قهرمانی لیگ‌های هفدهم و هجدهم را نیز مثل لیگ شانزدهم کسب کرد. در واقع تیمی هم که الان در اختیار یحیی قرار گرفته اکثر بازیکنانش از دوران برانکو هستند. بیرانوند، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، وحید امیری، امید عالیشاه، علی علیپور و ... بازیکنانی هستند که در زمان حضور برانکو فیکس پرسپولیس بودند و یحیی نیز این روزها از آنها استفاده می‌کند.

سرمربی جوان پرسپولیس به نظر الگوبرداری مناسبی از کار برانکو کرده و قصد دارد فصل بعد حداقل ۸۰ درصد این بازیکنان را در اختیار داشته باشد. شنیده می‌شود یحیی حتی به مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که اصلی‌ترین هدف‌شان باید نگه داشتن بازیکنان اصلی ترکیب فعلی باشد.

البته که با توجه به جدایی علیرضا بیرانوند، مصدومیت محمد انصاری و وضعیت مبهم چند بازیکنی که در پایان این فصل قراردادشان به پایان می‌رسد یحیی باید دنبال چند بازیکن برای پست‌های مختلف باشد.

فعلا مهم‌ترین هدف او تمدید قرارداد باشگاه با بازیکنانی‌ست که آخر فصل قراردادشان تمام می‌شود. در این مسیر احتمالا پرسپولیس یحیی دنبال چند بازیکن موردعلاقه آقای سرمربی برود. بازیکنانی مثل دانیال اسماعیلی‌فر، شهریار مغانلو یا حتی عیسی آل کثیر که طی ماه‌های مختلف صحبت‌های زیادی درباره پرسپولیسی شدن‌شان انجام شده.

۲۵۱۲۵۷

کد خبر 1399672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =