دل‌نوشته حمید جبلی برای محمدعلی کشاورز/ خلاصه که کار خوبی نکردی

ایسنا نوشت: حمید جبلی خیلی اهل گفتگو نیست و بویژه دستش چندان به نوشتن یادداشت‌های یادبود برای همکارانش نمی‌رود ولی این بار وقتی برای نگارش مطلبی یا خاطره‌ای از محمد علی کشاورز با او طرح موضوع کردیم، دست به قلم شد و در پاسخ به درخواست ما یادداشتی برای این هنرمند نوشت.   

این هنرمند که در چند اثر مختلف با کشاورز همکاری داشته است، در یادداشت خود، نوشته است:

«محمد علی خان مُردن هم دل خوش می‌خواهد.

استاد کشاورز حداقل می‌گذاشتی این ویروس عالم‌سوز تمام شود. حداقل می‌توانستیم به آن دنیا بدرقه‌ات کنیم. چرا اینقدر مظلوم و تنها؟ کاش می‌شد همه با هم گریه کنیم. نه برای تو که حتما جای بهتری می‌روی. برای خودمان که رفیقی و استادی را از دست دادیم. خلاصه که کار خوبی نکردی.

«مردی که موش شد» را یادت هست؟ چقدر با هم می‌خندیدم. مرحوم احمد بهبهانی  ـ نویسنده فیلمنامه ـ می‌گفت اگر شما نبودید، این قصه در نمی‌آمد. فیلم «مادر» که جای خودش را داشت. وقتی مرا به خانه راه نمی‌دادی، مرحوم چهره‌آزاد چقدر می‌خندید و می‌گفت بعد از فیلمبرداری همدیگر را ماچ کنید و مرحوم علی حاتمی به ما می‌خندید که همدیگر را در آغوش می‌کشیم.

فیلم «دلشدگان» که بماند همه با هم پر از خاطره برگشتیم. در « یک مرد یک خرس» چه شوخی‌هایی که با خرس نمی‌کردیم. مرحوم نادره، مرحوم گرمسیری و الان باید بگویم مرحوم محمد علی کشاورز ! باشد که روزی در آن دنیا همه با هم گروهی درست کنیم و همه دور هم باشیم.

 به امید دیدار.»

محمد علی کشاورز ۲۵ خرداد ماه در سن ۹۰ سالگی درگذشت و فردا ۲۷ خرداد ماه به خاک سپرده می‌شود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1399740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  23 0
  خوب است كه رسم شود قبل از مردن جمع شويم و خاطراتمان را مرور كنيم چون بعد از مردن، كمي دير مي شود
 • ترنم IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  5 0
  چ متن زیبایی و چ غم انگیز از دست دادن ابن بزرگ سینما ای کاش هنرمندان این چنینی را از تلویزیون حذف نمیکردند من واقعا فراموش کرده بودم تااینک پیام رو دیدم این غم انگیز نیست؟!؟؟؟؟
 • المیرا IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
  14 0
  روحش شاد. درود بر هنرمند عزیزمون آقای جبلی