۰ نفر
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
«همه می‌دانند»حتی دشمنان ترامپ!

حتی دشمنان دونالد ترامپ می دانند که او همواره در هرج و مرج، وضعیت بهتری داشته است. بنابراین با توجه به سابقه تکیه او به رأی کالج الکترال، جای تعجب نیست اگر او از آشوب های اعتراضات سراسری در آمریکا برای گرفتن امتیاز قاطع سیاسی استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جان سی هولسمان، در یادداشتی با عنوان «به لطف اعتراضات در آمریکا، ترامپ از موقعیت سیاسی بهتری برخوردار شده است» در روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز وابسته به عربستان سعودی نوشت:

در نتیجه اقدامات دولت او در مقابله با کرونا و بحران اقتصادی حاصل از آن، ترامپ در نظرسنجی ها از رقیب دمکرات خود عقب افتاده است. جو بایدن در ایالاتی که درانتخابات سرنوشت ساز هستند، اندکی از ترامپ جلوتر است. در نتیجه اگر همین امروز انتخابات برگزار می شد، بایدن پیروز میدان بود.

راهبرد سیاسی ترامپ از همان ابتدا حفظ پایگاه خود به جای تلاش برای گسترش آن بوده است. رأی دهندگان وی به او وفادارند؛ اما انقلاب ترامپ هیچ گاه از حمایت اکثریت برخوردار نبوده است.

در نتیجه این واقعیت های سیاسی است که بسیج رأی دهندگان ترامپ و ایجاد اختلاف در میان حامیان بایدن بهترین و آخرین فرصت برای تغییر اوضاع انتخابات به نفع ترامپ است. در این فضای سیاسی است که می توان واکنش ترامپ به اعتراضات سراسری در آمریکا را ارزیابی کرد.

ترامپ سرگرم تکرار راهبرد موفق «نظم و قانون»است که در سال 1968 نیکسون را به کاخ سفید رساند. هر چه اعتراضات بیشتر ادامه پیدا کند، حربه « نظم و قانون » مؤثرتر خواهد بود.

راهبرد توییتری ترامپ اکنون نسبت به آن چه در ابتدا به نظر می رسید، دقیق تر شده است.  نظرسنجی های گالوپ درباره نهادهای آمریکا نشان می دهد تنها سه گروه ارتش، شرکت های کوچک و پلیس از حمایت ثابت اکثریت برخوردار هستند. ترامپ در توییت های خود تلاش می کند بایدن را به معترضانی که برای نابودی پلیس تلاش می کنند، مرتبط نشان دهد. این در حالی است که بایدن هم مراقب است با دقت و احتیاط از معترضان حمایت کند و فاصله خود را با درخواست های افراط گرایانه ای مثل نابودی پلیس حفظ کند؛ چرا که خواست مردم آمریکا متفاوت از چپ های افراطی است و اکثریت آن ها خواستار کمک به پلیس در آرام کردن اغتشاشات هستند. 
ترامپ به جای این که مستقیم بایدن را به ارتباط با افراط گرایان متهم کند، روی این موضوع تأکید می کند که وی آنچنان  ضعیف است که نمی تواند آشفتگی موجوددر حزب دمکرات را متوقف کند.

310 310

کد خبر 1399760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =