کمبود نیروی انسانی از مهم ترین دغدغه های ماست

مدیر کل محیط زیست استان مرکزی کمبود نیروی انسانی را در کنار تعدد و تنوع تکالیف محوله از مهم ترین دغدغه های این اداره کل عنوان کرد که نیازمند توجه خاص است .

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی،در دیدار رئیس کل دادگستری استان با مدیر کل محیط زیست استان، میرزائی گزارشی از عملکرد محیط زیست استان در حوزه های مختلف ارائه و خواستارتعامل و همکاری بیش از بیش دستگاه قضا باحفاظت محیط زیست و برنامه ریزی و  استفاده از ظرفیت های قضایی  برای نیل به اهداف زیست محیطی شد.
وی با اشاره باینکه بیش از ۱۲ درصد از مساحت استان به عنوان مناطق تحت مدیریت حفاظت و حراست میشود عنوان کرد: کمبود نیروی انسانی در کنار تعدد و تنوع تکالیف محوله از مهم ترین دغدغه های این اداره کل بوده و نیازمند توجه خاص است .
در ادامه این  نشست  حجت الاسلام و المسلمین "سیدعبدالمهدی موسوی " رئیس کل دادگستری استان مرکزی ضمن تبیین اهمیت محیط زیست در آموزه‌های دین مبین اسلام، و باستناد  به اصل ۵۰ قانون اساسی این حوزه را یکی از مهمترین مظاهر حقوق عامه دانست و خاطرنشان کرد: حفظ محیط زیست مساوی است با حفظ حقوق بشرو با توجه به نقش و تأثیر مستقیم و بلاواسطه طبیعت و محیط زیست در زندگی روزمره انسان‌ها، طبعا بروز هرگونه تعرض و تخطی در این حوزه قابل اغماض و مماشات نیست و با متخلفین برخورد قاطع خواهد شد.
 ایشان با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در ۱۴  خرداد امسال مبنی بر رویکرد تحولی و گرایش پرشتاب به " بهتر شدن و حرکت جهشی " در همه زمینه ها افزود: دادگستری کل استان همواره در مسیر اعمال حمایت قضایی و قانونی از فعالیت های منجر به حفظ  محیط زیست، تمام تلاش خود را به کار بسته و با برقراری تمهیدات خاص مبادرت به نظام مندسازی روند رسیدگی‌های قضایی از طرق مقتضی از جمله از طریق تعیین و تخصیص شعب خاص در تمامی مراحل دادرسی بمنظور بررسی جرائم مرتبط با این حوزه نموده و در واقع عزم خود را در صیانت از محیط زیست جزم کرده است.
مدیر کل محیط زیست مرکزی در پایان این نشست ضمن تبریک پیشاپیش هفته قوه قضاییه از همکاری مستمر و مداوم دستگاه قضایی استان در جهت حفظ و حراست از محیط زیست قدردانی کرد.

48

کد خبر 1399812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =