معابر شهری زنجان پاسخگوی نیاز معلولان نیست

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: معابر شهری زنجان پاسخگوی نیاز معلولان نیست و بهزیستی به کمک همه دستگاه‌ها در خصوص مناسب‌سازی معابر نیاز دارد.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان : محمد محمدی قیداری امروز در جلسه ستاد مناسب‌سازی استان اظهار داشت: باید همه مسئولان و دستگاه‌های مربوطه دست به دست هم دهند و قدم مثبتی در راستای مناسب سازی محیط شهری برای جامعه هدف و معلولان توانمند شده بردارند.

وی افزود: سازمان بهزیستی تمام تلاش خود را برای توانمندسازی معلولان انجام می‌دهد ولی آیا جامعه و بستر شهری می‌تواند پاسخگوی نیاز جامعه هدف باشد؟

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: معابر شهری زنجان پاسخگوی نیاز معلولان نیست و بهزیستی به کمک دستگاه‌های مربوطه نیاز دارد.

فرهاد میرزایی،  معاون توان بخشی بهزیستی استان زنجان در ادامه جلسه به مطالبات درخواست شده از دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی پرداخت و افزود: نخستین مطالبه این است که در شورای فنی استان باید به مدیران مربوطه تاکید شود که در هرگونه ساخت و سازی که نکات مناسب‌سازی معابر رعایت نمی‌شود، اجازه ساخت ندهند.

وی با تاکید بر اینکه ضوابط ساخت و ساز ساختمان‌های عمومی و اداری باید جزو اولویت‌ها قرار گیرد، تصریح کرد: محیط و معابر شهری هرچه سریعتر باید نیاز جامعه هدف را پاسخ دهد.

معاون توان بخشی بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه در خصوص موارد فوق در سال جاری حتما کلاس‌های آموشی برای مدیران مربوطه برگزار خواهد شد، عنوان کرد: یکی دیگر از مطالبات این است که نظام مهندسی استان نیز باید کلاس‌های آموزشی مستمری را برای مهندسان ساخت و ساز برگزار کند.

وی یکی دیگر از برنامه‌های مهم اداره‌کل بهزیستی را در سال جاری آموزش ساخت و سازهای شهری برای دانشجویان معماری و عمران در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: دانشجویان باید از هم‌‎اکنون با اینگونه قوانین آشنا شوند.

میرزایی یکی دیگر از مطالبات مهم را اینگونه مطرح کرد که از ستاد مناسب‌سازی استان خواسته شده تا در پروژه‌های نیمه کاره دولتی که توسط کارشناسان سازمان مدیریت و استانداری در حال احداث است، بازدید شود.

وی همچنین در پایان به کمک تاثیرگذار دادگستری استان اشاره کرد و گفت: حضور نماینده دادگستری در جلسات مختلف سبب شد تا دادگستری استان زنجان به همه شهرداری‌ها دستور دهد که در ساخت و سازهای شهری حتما به اولویت‌های ستاد مناسب‌سازی جهت رفاه حال معلولان توجه ویژه‌ای شود.

48

کد خبر 1399824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =