تازه‌ترین اخبار از خسارت زلزله فارس/ ۲۴۰ واحد مسکونی روستایی در گراش آسیب دید

فرماندار شهرستان گراش با اشاره به خسارت زلزله‌ روزهای اخیر در جنوب استان فارس گفت: ۲۴۰ واحد مسکونی در دهستان فداغ و روستای خلیلی در چند روز اخیر دچار خسارت شدند.

به گزارش خبرآنلاین از فارس: اصغر فرودی  اظهار داشت: زلزله ۵.۱ریشتری بیرم لارستان که شب گذشته رخ داد، خسارتی بر دهستان فداغ و روستای خلیلی در شهرستان گراش داشته که ۴۰ واحد مسکونی در فداغ بین ۲۰ تا ۶۰ درصد آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه زلزله شب گذشته ۲ مجروح نیز داشته است، گفت: نیروهای امدادی در منطقه مستقر هستند و امروز نیز چادرهای اسکان موقت به دهستان فداغ ارسال می‌شود.

فرماندار گراش با اشاره به زلزله ۵.۷ریشتری که در چند روز اخیر در بیرم لارستان رخ داده بود، افزود: در این زلزله نیز نزدیک به ۲۰۰ واحد مسکونی در روستای خلیلی آسیب دید که در همین رابطه نیز ۲۲۰ فقره چادر برای اسکان موقت میان روستاییان توزیع شد.

فرودی درباره بازسازی منازل تخریب‌شده نیز ابراز کرد: گزارش خسارت به استان ارسال شده و پس از تصویب در استان و هیئت دولت مبالغی برای بازسازی این منازل اعطا می‌شود که از جمله آنها وام مقاوم‌سازی ۴۰میلیون تومانی است که بدون محدودیت در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

وی درباره ارائه تسهیلات بلاعوض به آسیب‌دیدگان نیز عنوان کرد: میزان این تسهیلات را مرکز اعلام می‌کند و ما منتظر هستیم به‌محض اعلام در اختیار افراد قرار می‌گیرد همچنین کمک‌های معیشتی نیز برای این افراد در دستور کار قرار گرفته است.

48

کد خبر 1399880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =