۴۵ هزار بسته غذایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بین آسیب‌دیدگان کرونای استان کرمان توزیع می‌شود

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کرمان از توزیع ۴۵ هزار بسته غذایی بین افراد آسیب‌دیده ویروس کرونا در استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : محمدعلی روح‌اللهی  گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از زمان شیوع ویروس کرونا به مردم آسیب‌دیده آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمان برای توزیع این کمک‌ها همکاری خوبی شده است گفت: تمام کمک‌هایی که ستاد در استان‌ها انجام می‌دهد با محوریت نماینده ولی‌فقیه در استان است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کرمان با اشاره به اینکه مجموعه سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی همکار ستاد و در کنار ما بودند که از ظرفیت آنها استفاده شده است ادامه داد: یکی از دلایل موفقیت ستاد همکاری و تعامل ستاد اجرایی با نهادهای مختلف برای کمک به مردم بوده است.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا نخستین اقدام ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ارسال فراخوان به گروه‌های جهادی همکار با ستاد بود افزود: اقدامات اولیه برای تهیه پارچه انجام و کارگاه‌های تولید ماسک و البسه بیمارستانی در چندین نقطه استان راه‌اندازی شد.

روح‌اللهی با اشاره به اینکه تولیدات این گروه‌ها در نقاطی انجام شد که مردم با توجه به اینکه نیاز داشتند اما امکان دسترسی به ماسک برای آنها وجود نداشتند عنوان کرد: در ۳۰ مرحله ضدعفونی معابر شهری و نقاطی که امکان شیوع ویروس کرونا از این مکان‌ها وجود داشت توسط گروه‌های جهادی همکار ستاد با پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ تعداد ۶۰ هزار طرح اشتغالزای خرد و کوچک با اعتبار ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد در ۱۰ هزار روستا اجرایی می‌شود ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در هر استان به‌عنوان معین اقتصادی شهرستان‌هایی حضور دارد که در استان کرمان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) معین اقتصادی شهرستان راور است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کرمان با اشاره به اینکه در شهرستان‌های فهرج، ریگان و رودبارجنوب نیز با مسئولان استان همکاری داریم افزود: در سال‌های اخیر حوادث غیرمترقبه زیادی در کشور داشتیم و ستاد اجرایی نیز سعی کرده در تمام این حوادث با توجه به منابع محدودی که دارد در کنار مردم باشد.

وی با بیان اینکه بعد از فرمایش حضرت آقا در نیمه شعبان مبنی بر رزمایش مومنانه، ۲۵ هزار بسته غذایی و معیشتی در سطح استان کرمان توسط ستاد توزیع شد گفت: این کمک‌ها ویژه افرادی بود که با شیوع ویروس کرونا از نظر اقتصادی آسیب دیده و شغل آنها از دست رفته بود.

روح‌اللهی با اشاره به اینکه رزمایشی همدلی و احسان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کرمان ادامه دارد افزود: مرحله بعد رزمایش از چهاردهم خردادماه جاری از مرقد مطهر امام خمینی(ره) آغاز شده است و در این مرحله در استان کرمان ۴۵ هزار بسته غذایی پروتئینی بین افراد آسیب‌دیده ویروس کرونا توزیع ‌می‌شود.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی در طول سال فعالیت‌های زیادی برای کمک به نیازمندان دارد گفت: به عنوان مثال در آغاز سال تحصیلی جدید بسته‌های لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع می‌شود و سامانه احسان ستاد اطلاعات برنامه‌های ستاد و اطلاعات جامعه هدفی که کمک‌ها بین آنها توزیع می‌شود را ثبت می‌کند.

48

کد خبر 1399890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =