دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور از جزیره کیش بعنوان یک ایران کوچک نام برد

موالی زاده در نشست با مدیران ادارات و نهادهای مستقر در کیش" گفت: با انسجام، همدلی، توسعه زیر ساخت های فرهنگی، فعال نمودن شورای اجتماعی در جزیره کیش باعث شده این منطقه به عنوان ایران کوچک شناخته شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، نشست دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با ادارات و نهادهای مستقر در کیش” با محوریت فرهنگ عمومی و اجتماعی” با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

 سید محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در این نشست بر اهمیت فرهنگ غنی و نظم پذیری اجتماعی در جزیره کیش اشاره داشت و افزود: مولفه های فرهنگ غنی در میان بومیان و مجموعه آحاد جامعه که از نقاط مختلف کشور به جزیره کیش مهاجرت کردند در شکل گیری این فرهنگ تاثیر گذار بودند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، ریشه های فرهنگ واقعی و آرمانی را “دین، ملیت، علم و تمدون” بر شمرد و گفت:  با طراحی و اجرای چگونگی مهندسی فرهنگی می توانیم به ادراک مشترک برسیم و ادراک مشترک منجربه اقدام مشترک و ایجاد وحدت رویه در این منطقه خواهد شد.

موالی زاده بر ضرورت توسعه فرهنگی متناسب با هر منطقه به آمایش سرزمین تاکید کرد و اظهار داشت: بر اساس قوانین و مقررات متناسب با ویژگی هر منطقه؛ از جمله جزیره کیش به واسطه منطقه آزاد بودن یک فرصت قابل توجهی به شمار می رود.

وی با اشاره به پیوست های فرهنگی در جزیره کیش گفت: با انسجام، همدلی، توسعه زیر ساخت های فرهنگی، فعال نمودن شورای اجتماعی در جزیره کیش باعث شده این منطقه به عنوان ایران کوچک شناخته شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان این که احساس شخصیت؛ باعث شخصیت سازی فرد می شود تصریح کرد: پایه گذاری ساختارهای فرهنگی تنها تفاوت میان کیش و سایر نقاط استان های کشور هست که باعث می شود مناعت طبع، عزت نفس، روحیه ایثار در فرد نمود و تجلی پیدا کند.

سید محمدرضا موالی زاده در ادامه ضمن ابراز خرسندی از پیوست های فضای مجازی در کیش عنوان کرد: فضای مجازی در این منطقه، فضای پاکی است و با مرز بندی که میان فضای مجازی و حقیقی وجود دارد، تاثیر فضای مجازی بر فضای حقیقی دیگر قابل انکار است.

موالی زاده افزود: ضمن توجه به مبادی اصلی ورودی به حوزه های اخلاقی و رفتاری باید با ایجاد یک تعامل دو سویه و ارائه راه کارهای موثر برای بر طرف کردن معضلات اجتماعی همکاری های گسترده ای در این منطقه صورت گیرد.
گفتنی است ایجاد رشته های میان رشته ای، ارتقای سواد رسانه ای، فعالیت های شورای شهر کیش، ارتباطات انسانی و اجتماعی، تاثیر نقش دانشگاه ها در تغییر فرهنگ، روانشناسی برخط در زمینه های افسردگی، اضطراب و ضمانت اجرای مصوبات شورای فرهنگی از جمله مباحثی بود که در نشست دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با ادارات و نهادهای مستقر در کیش مطرح شد.

46

کد خبر 1400069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =