۰ نفر
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
احتمال تعویق دوباره المپیک وجود دارد

کمیته سازماندهی المپیک ۲۰۲۰ در توکیو احتمال تعویق دوباره این رقابت‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا را رد نکرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛  المپیک 2020 که قرار بود تابستان سال جاری میلادی به میزبانی ژاپن در شهر توکیو برگزار شد پس از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا با موافقت دولت این کشور و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) یک سال به تعویق افتاد. در روزهای اخیر نیز گمانه‌زنی‌های درباره تعویق دوباره این رقابت‌ها ایجاد شده و یکی از نامزدهای فرمانداری توکیو نیز اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات، المپیک 2020 در این شهر برگزار نمی‌شود.

هارویوکی تاکاهاشی، عضو کمیته سازماندهی المپیک 2020 در این مورد اظهار داشت: موضوع تعویق دوباره المپیک توکیو سرانجام باید حل‌وفصل شود. اگر شیوع ویروس کرونا به ما اجازه برگزاری رقابت‌ها را در سال 2021 ندهد باید تعویق دوباره المپیک مورد بررسی قرار گیرد. ما متعهد به برگزاری المپیک 2020 در تابستان 2021 هستیم. جلوگیری از لغو المپیک توکیو برای ما یک ضرورت است. در غیر این صورت اقتصاد ژاپن و جهان با آسیب بزرگی مواجه می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر المپیک توکیو در ماه‌های جولای و آگوست 2021 (تیر و مرداد 1400) برگزار نشود باید موضوع تعویق دوباره رقابت‌ها را عملی کنیم.

پیش از این یوشیرو موری، رئیس کمیته سازماندهی المپیک 2020 گفته بود این رقابت‌ها در صورت عدم برگزاری در سال 2021 باید به صورت کامل لغو شود.

256 251

کد خبر 1400078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =