دیدار استاندار البرز با رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور

استاندار البرز طی دیداری با رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور به تشریح وضعیت استان و ضرورت توجه ویژه این نهاد به البرز پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در این دیدار که در دفتر کار بختیاری صورت گرفت ضمن تشریح شرایط استان و تهدیدهایی که بواسطه رشد سریع جمعیت و مهاجرت و همچنین افزایش جدی حاشیه نشینی در استان بر ضرورت توجه ویژه ملی به البرز تاکید کرد.
وی موارد لازم جهت تسریع در تحقق برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) را برشمرد و گفت: اقدامات بسیاری در جهت رفع محرومیت در البرز صورت گرفته که مصداق بارز آن قرار دادن اشتهارد در زمره شهرستان های مناطق محروم کشور بود که بر این اساس اعتبار ویژه ای جهت محرومیت زدایی این منطقه در نظر گرفته شد.
استاندار البرز از موافقت رییس جمهور برای رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر شهرک های صنعتی اشتهارد بعنوان اقدامی مهم در جهت تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید و دستیابی به اشتغال و افزایش تولید یاد کرد و افزود: برنامه های بسیاری برای اشتغالزایی در استان داریم که اجرای پروژه ملی اشتغال مهارت محور، راه اندازی کارخانه فناوری و تبدیل لکه های صنعتی به ناحیه صنعتی، بخشی از آنها محسوب می شود.
وی ادامه داد: حدود یک سوم جمعیت استان البرز در ۶۲ منطقه حاشیه ای و بافت ناکارآمد سکونت دارند که این جمعیت نیازمند عنایت ویژه ای در بخش های مختلف هستند.
شهبازی همراهی و پشتیبانی آیت الله حسینی همدانی، نماینده محترم ولی فقیه در استان را برای پرهیز از حواشی و ایجاد اتحاد و انسجام، عامل مهمی در سرعت بخشی به مسیر توسعه استان دانست.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات استاندار البرز در جهت همراهی با این نهاد و برنامه ریزی برای محرومیت زدایی از مناطق محروم استان، در خصوص برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) در البرز گفتگو کرد.
بختیاری وضعیت زندان های مستقر در البرز را در صورت عدم توجه، تهدیدی برای کشور دانست و گفت: تاکنون مدیریت بسیار خوبی در این خصوص صورت گرفته و استاندار البرز با اشراف کافی به مسائل مختلف استان رسیدگی کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به همراهی استاندار محترم البرز، در راستای تحقق و اجرای برنامه های این نهاد در البرز تعامل لازم را خواهیم داشت.

46

کد خبر 1400122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =