بازنگری در طرح جامع منطقه گردشگری اوان

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان قزوین از بازنگری طرح جامع منطقه نمونه گردشگری اوان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نادر محمدی، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: طرح جامع منطقه نمونه گردشگری اوان در اوایل دهه ۸۰ تهیه شده که نیازمند اصلاح و بازنگری است و در سال جاری با هدف تعیین چشم اندازهای این منطقه و برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های طبیعی زیبا و کم نظیر آن، این طرح بازنگری و برای تصویب به کارگروه گردشگری و شورای برنامه‌ریزی استان ارسال می‌شود.
محمدی اظهار کرد: پس از تصویب طرح جامع گردشگری دریاچه اوان، فاز نخست ساماندهی این مجموعه شامل بهسازی ورودی و خروجی به دریاچه، محوطه‌سازی، ساخت آلاچیق و واحدهای اقامتی و پذیرایی، سرویس‌های بهداشتی و کمپ‌های تفریحی در آن توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا می شود.
او تصریح کرد: دریاچه اوان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی قزوین در الموت شرقی به شمار می‌رود که در صورت تقویت زیرساخت‌های رفاهی می‌تواند سالانه تعداد زیادی از گردشگران را از نقاط مختلف کشور به خود جذب کند.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان قزوین یادآور شد: در کنار اجرای طرح ساماندهی منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان، توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در الموت را نیز با جدیت در دستور کار داریم.

48

کد خبر 1400257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =