۲۱۰۰ میلیارد تسهیلات به کارگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در خراسان شمالی اعطا می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: ۲۱۰۰ میلیارد تسهیلات به کارگاه‌های آسیب‌دیده کرونا در خراسان شمالی اعطا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : حسن نوری در جلسه شورای اشتغال خراسان شمالی از ابلاغ شیوه نامه پرداخت تسهیلات به کارگاه‌های خسارت دیده ناشی از کرونا خبر داد و اظهار داشت: آن دسته از کسب و کارهایی که از شیوع بیماری کرونا در استان خسارت دیده‌اند به ازای هر نفر بیمه شده در آن واحد صنفی ۱۲ میلیون تومان تسهیلات برخوردار خواهند شد.

وی با بیان اینکه رقم تسهیلات ذکر شده در شیوه‌نامه ابلاغی ۶ میلیون، ۱۲ میلیون و ۱۶ میلیون تومان است افزود: واحدهای کارگاهی که در اثر کرونا تعطیل شدند می‌توانند به ازای هر نفر بیمه شده ۱۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که نرخ این تسهیلات ۱۲ درصد بوده و بازپرداخت آن‌ها با ۲۴ ماه تنفس همراه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی سهم خراسان شمالی را از این تسهیلات ۲۱۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: به رانندگان مسافری درون شهری و برون شهری که اغلب آن‌ها خویش‌فرما هستند ۶ میلیون تومان تسهیلات تعلق می‌گیرد که این افراد می توانند مستقیم به بانک مراجعه کرده و مراحل دریافت تسهیلات را طی کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تنها آن دسته از کارگاه‌های می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند که کد کارگاهی مورد تایید تامین اجتماعی را دارند گفت: حمایت دولت در جهت پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای خسارت دیده ناشی از کرونا تنها شامل مواردی می‌شود که دارای کد بیمه تامین اجتماعی باشند از رو عمده اشتغال مردم استان که کشاورزی بوده چون این بخش فاقد کد کارگاهی و بیمه شده می باشند، شامل حال این طرح هم نمی‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی عمده تسهیلات این مرحله را در حوزه حمل و نقل و گردشگری عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۵۴۷۲ کارگاه در شهرستان بجنورد و راز و جرگلان، ۲۳۸۳ کارگاه در شهرستان شیروان، ۱۵۳۳ کارگاه در اسفراین، ۵۰۶ کارگاه در مانه و سملقان، ۱۱۷۸ کارگاه مستقر در گرمه و جاجرم و ۱۲۳ کارگاه در فاروج دارای کد کارگاهی و تامین اجتماعی هستند که می‌توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

نوری در پایان اضافه کرد: اگر کارگاهی کارگر بیمه شده نداشته باشد نمی‌تواند از این طرح و تسهیلات استفاده کند که امیدواریم در برنامه بعدی دولت و وزارت کار که در نظر گرفتن بسته اشتغال پس از کرونا است این موارد هم شامل حال دریافت تسهیلات شوند.

46

کد خبر 1400298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =