طرح عملیاتی پیشگیری از وقوع نزاع در خراسان شمالی اجرایی می‌شود

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی گفت:با توجه با بالا بودن آمار نزاع و جرح طرح عملیاتی پیشگیری از وقوع نزاع در خراسان شمالی اجرایی می شود.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : صادق اسپیدکار اظهار داشت: به منظور کاهش و مهار جرائم خشن در خراسان شمالی، طرح پیشگیری از ضرب و جرح و خشونت در استان اجرایی می‌شود.

 وی با بیان اینکه این طرح در سال ۹۸ به معاونت اجتماعی دادگستری استان ابلاغ شد، افزود: با توجه به تحلیل آمار جرائم خشن در خراسان شمالی در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ و همچنین با توجه به اینکه جرائم خشن در استان هر سال رو به افزایش بود، در سال ۹۸ برنامه‌ای تحت عنوان پیشگیری از ضرب و جرم و جرائم خشن به معاونت اجتماعی دادگستری خراسان شمالی اعلام شد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی از بالا بودن آمار ضرب و جرح و جرائم خشن در دو شهرستان فاروج و راز و جرگلان خراسان شمالی خبر داد و بیان داشت: متاسفانه آمار ضرب و جرح و جرائم خشن در دو شهرستان فاروج و راز و جرگلان بالا بوده و این دو شهرستان آمار مناسبی در این شاخص ندارند.

وی با اشاره به اینکه درصد افزایش آمار جرائم خشن در خراسان شمالی ۱۳ درصد است گفت: در حال میانگین درصد افزایش آمار جرائم خشن در استان ۱۳ درصد است که در سال ۹۸ آمار جرائم خشن در شهرستان فاروج ۳۵‌.۷ درصد و در شهرستان راز و جرگلان ۳۰.۵ درصد افزایش داشته است. شهرستان فاروج به عنوان پایلوت به منظور اجرای طرح پیشگیری از ضرب و جرح و کاهش جرایم خشن انتخاب شده و در جلسه شورای اداری فاروج نیز این موضوع طرج جهت اجرا مطرح گردیده است.

اسپیدکار در ادامه با اشاره به اهداف اجرای این طرح خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح پیشگیری از ضرب و جرح و کاهش جرایم خشن در استان به دنبال شناسایی کانون‌های جرائم بوده و سعی بر آن داریم که در انجام فعالیت‌ها از موازی‌کاری جلوگیری به عمل آید و برنامه‌ها نیز در یک راستا باشد تا خروجی آن کاهش جرایم خشن و در نتیجه کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضا باشیم.

معاون دادگستری خراسان شمالی در پایان با بیان اینکه انتظار می‌رود این طرح در شهرستان راز و جرگلان به عنوان دومین شهرستان پایلوت استان در حوزه جرائم خشن عملیاتی شود گفت: دانشگاه مادر استان می‌تواند در قالب یک کار تحقیقی، آموزشی و پژوهشی در کاهش پیشگیری از وقوع جرائم خشن و ضرب و جرح به دادگستری استان کمک شایانی داشته باشد.

۴۶

کد خبر 1400299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =