تردد مسافران به اورامانات از امروز ممنوع شد

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به شیوع کرونا در استان به ویژه اورامانات، تردد مسافران از امروز تا شنبه هفته آینده در اورامانات ممنوع شد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : هوشنگ بازوند امروز در جلسه ستاد استانی کرونا با بیان اینکه تردد مسافران به اورامانات از امروز بعدازظهر ۲۷ خرداد ممنوع است اظهار داشت: تردد در منطقه اورامانات بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا ممنوع اعلام می شود و بازارچه جوانرود نیز در همین ایام تعطیل است.

وی عنوان کرد: بستری‌های کرمانشاه از مرز ۴۰۰ نفر عبور کرده و شرایط سختی را پیش رو داریم و انتظار داریم مردم مشارکت جدی و بیشتری در انجام اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.

استاندار کرمانشاه گفت: فعالیت دفاتر پیشخوان در کارگروه تخصصی سریعاً بررسی و جمع بندی شیوه کار دفاتر به دلیل ایجاد تجمع‌های خطر آفرین اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه جلسات اداری دستگاه های اجرایی تا ۱۰ روز آینده کاهش یابد و امکان دور کاری برای کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای فراهم شود افزود: نوبت دهی در مطب پزشکان به صورت الکترونیکی انجام شود و  کاهش ظرفیت پذیرش حتما انجام شود.

بازوند بیان کرد: مراجعین در مراجعه به مطب پزشکان حتماً از ماسک استفاده کنند و پزشکان نیز باید تجهیزات لازم را برای مراجعین حاضر کنند.

بازوند با اشاره به اینکه با هرگونه اقدامی که سلامت مردم را به خطر بیاندازد برخورد جدی و قضایی خواهد شد افزود: رستوران‌ها می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را ادامه دهند. 

وی با بیان اینکه تالارهای عروسی تا جلسه بعدی ستاد ملی کرونا در هفته آینده تعطیل اعلام می‌شود گفت: تمامی فعالیت و تلاش ها برای مهار کرونا به رفتار و مشارکت بیشتر مردم بستگی دارد.

بازوند عنوان کرد: عملکرد صدا و سیما در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیار مناسب بوده است و تقاضا داریم مدیران با حضور بیشتر در برنامه‌های پیش بینی شده خطر پیک کرونا را بیشتر با مردم در میان بگذارند. 

وی بیان کرد: با اینکه در پیک بیماری هستیم اما امکانات و شرایط مناسب تری نسبت به ماههای گذشته برای ارائه خدمات درمانی به مردم داریم.

بازوند افزود: مردم هم از مسوولین انتظار دارند تمام تلاش و کمک را برای مهار و مدیریت کرونا داشته باشد و بر این اساس کمیته نظارت موظف است اجرای مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت جدی پیگیری نماید و با خاطیان سلامت برخورد کند.

46

کد خبر 1400362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =