موضع‌گیری روسیه نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه سوریه

ایسنا نوشت: نماینده دائم روسیه در سازمان ملل سکوت آمریکا را در قبال نقض‌های گروه‌های مسلح در ادلب به باد انتقاد گرفت و خواستار احترام به قطعنامه‌های بین‌المللی مربوط به استقلال سوریه و خروج اشغال‌گر از این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری سوریه (سانا)، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از محاصره‌ای که همه مردم سوریه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و نیز از آمریکا که حملات گروه‌های مسلح را در ادلب محکوم نکرده، انتقاد کرد و گفت، داعش همچنان حمله می‌کند و نظامیان این گروه تروریستی از زندان‌های شمال شرقی سوریه فرار کرده‌اند.

وی با یادآوری این موضوع به آمریکایی‌ها که قطعنامه ۲۲۵۴ با احترام به حاکمیت و استقلال سوریه آغاز می‌شود، گفت، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از روسیه و سوریه خواست به آتش‌بس در ادلب پایبند باشند و اکنون مسکو نیز از آمریکا می‌خواهد کسانی را که این آتش‌بس را نقض می‌کنند، شناسایی کند.

نبنزیا ادامه داد، راه‌حل بحران سوریه با پایان دادن به اشغال‌گری خارجی آغاز می‌شود و این اقدام بازگشت آوارگان را پس از رفع محدودیت‌های سفر به دلیل شیوع کرونا هموار می‌کند.

وی گفت، تلاش برای سوءاستفاده از گروه‌های تروریستی به منظور تحقق اهداف سیاسی نوعی سیاسی کردن بحران سوریه بوده و نشست‌های مکرر شورای امنیت پیرامون تسلیحات شیمیایی و مسائل انسانی تنها ابزارهای فشاری بر سوریه هستند.

311312

کد خبر 1400470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =