منتقد ترامپ از پنتاگون رفت/واکنش وزیر دفاع آمریکا

ایسنا نوشت: مدیر برنامه بودجه پنتاگون که سال گذشته قطع کمک‌های دولت ترامپ به اوکراین را زیر سوال برده بود تا پایان ماه جاری پست خود را ترک می‌کند.

به گزارش پایگاه هیل، بر طبق یک بیانیه پنتاگون، الن مک‌کاسکر که از تابستان سال گذشته تا کنون به عنوان مدیر موقت برنامه بودجه پنتاگون مشغول به کار بوده رسما از سمتش استعفا داده و ۲۶ ژوئن را به عنوان روز آخر کاری خود تعیین کرده است.

مک کاسکر در جریان مناقشه اعمال فشار دونالد ترامپ بر دولت اوکراین برای انجام تحقیقات درباره جو بایدن و پسرش، گرو گرفتن کمک های نظامی به این کشور را زیر سوال برده بود.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای ضمن کناره‌گیری مک کاسکر گفت: الن مک‌کاسکر از زمان پیوستنش به وزارت دفاع آمریکا به شکلی خستگی ناپذیر تلاش کرده تا تضمین کند فرآیندهای بودجه‌ای و حسابرسی ما ارزش کامل را به مالیات دهنده بدهد در حالی که همزمان الزامات امنیتی بزرگ ملت ما و زنان و مردانی که شایسته آن هستند را برآورده سازد.

او خاطر نشان کرد: من از بابت فداکاری‌های او برای خدمت دولتی و مشارکتهای او در امور وزارتخانه قدردان بوده و بهترین آرزوها را برای او در برنامه‌های آینده‌اش دارم.

جزئیات بیشتری در خصوص استعفای او مطرح نشده است.

311312

کد خبر 1400486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =